31-кратният шампион на България ЦСКА започна с успех проверките на турска земя. Днес "армейците" победиха с 1:0 германския Аален в първата си контрола.

Единственото попадение в мача вкара Орелиен Йоахим, който бе точен от дузпа през първото полувреме. Якуб Дивиш пък спаси наказателен удар.

Наставникът на столичани Стойчо Младенов даде шанс на трите нови попълнения – Николич, Фортес и Бъркляча.

Йоахим вкара единственото попадение още в 20-тата минута, вкарвайки отсъдената дузпа. След това стрелецът имаше нова отлична възможност, но шутът му беше неточен.

Малко след като измина половин час игра германците също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар след фаул на Пламен Крачунов.  Вратарят на ЦСКА Якуб Дивиш обаче усети посоката на удара и успя да избие кълбото.

След почивката Младенов пусна изцяло нов състав на терена, като Серджиу Буш опропасти най-добрите положения.

ЦСКА бе близко до втори гол и в 77-та минута, но влезлият на почивката хърватски ляв защитник Тончи Кукоч не успя да овладее топката след добра контраатака.

Германският отбор може да изравни в 85-та минута със силен удар на Кауфман, но младият вратар Анатолий Господинов с върха на пръстите докосна топката и тя не попадна в мрежата му, а в напречната греда.

ЦСКА (първо полувреме): Дивиш, Василев, Супусепа, Причиненко, Крачунов, Сънди, Галчев, Милисавлевич, Фелипе, Фортес, Йоахим

ЦСКА (второ полувреме): Господинов, Попов, Причиненко, Супусепа, Кукоч, Бъркляча, Маркиньос, Тони Силва, Витанов, Буш, Николич