ЦСКА спечели най-престижната си контрола от години насам, след като надви италианския колос Интер с 2:1. Головете за армейците забиха Арсенио Нунеш (10) и Преслав Йорданов (55), а за нерадзурите се разписа Родриго Паласио.

Командата на Христо Янев показа доста добра игра след тежките загуби от Краснодар и Динамо Киев в предишните мачове и заслужено се поздрави с успеха над италианците.

Лъвски рефлекси показа вратарят Георги Китанов, който освен дузпа, спаси още две чисти голови положения очи в очи с противниковите нападатели.

Треньорът на Интер Роберто Манчични използва доста основни футболисти в хода на мача - сред титуляри през първата част личаха имената на вратаря Самир Ханданович, Родриго Паласио, Джефри Кондогбия, Фелипе Мело и Андреа Ранокиа. След почивката пък в игра се появиха Мауро Икарди, Стеван Йоветич, Джонатан Биабиани, Ючи Нагатомо и Давиде Сантон.

ЦСКА обаче хич не се стресна от именития си съперник и игра със самочувствие, като създаде не малко добри ситуации за гол. Освен това се радваше и на гласовита червена агитка на тренировъчния стадион "Брунико".

Първата се удаде на капитана Борис Галчев, който напредна през центъра и стреля от дъгата, но топката мина покрай лявата греда. В 10-ата минута ЦСКА поведе в резултата с гол на Арсенио Нунеш. Младият десен бранител Стойчо Атанасов проби отдясно и по земя в наказателнoто поле, където Нунеш от малък ъгъл направи 1:0.

Интер обаче успя бързо да върне гола. В 15-ата минута груба грешка на Рафа Перес, който не успя да изчисти топката, позволи на Паласио да овладее в наказателнoто поле и да опъне мрежата на Китанов за 1:1.

В 24-ата ЦСКА беше близо до втори гол, но Маламов нацели гредата. Малко след това Нунеш тръгна на пробив от центъра, преодоля Додо и стигна до наказателното поле, но стреля покрай гредата.

При следващата така обаче нова грешка в армейската защита доведе до дузпа за Интер. Грешнкът при първия гол Перес спъна Пинамонти, който след това застана зад топката. Вратарят Китанов обаче отрази удара му и запази равенството.

В 34-ата след бърза контраатака Галчев получи топката на дъгата и шутира в горния десен ъгъл, но Ханданович плонжира и изби.

След почивката Манчини подмени изцяло титулярния си състав. ЦСКА обаче продължи да играе стабилно и да атакува. В 48-ата минута Преслав Йорданов излезе сам срещу Карисо, прехвърли вратаря, но топката мина и над вратата.

В 55-ата минута нападателят се реваншира и направи 2:1. Галчев изведе Йорданов зад италианската защита и този път деветката на ЦСКА вкара красиво с прехвърлящ удар.

Последва по-активна игра на Интер и доста работа за вратаря Китанов, който на два пъти успя да предотврати голове очи в очи с противникови нападатели. Първо изби изстрел с глава на резервата Яо от няколко метра, а после спаси и добавката му.

В 75-ата минута Йоветич без малко да изравни и пак Китанов не позволи топката да влезе във вратата. Докрая играчите на Христо Янев заиграха по-прибрано и запазиха резултата, постигайки престижната победа.

ЦСКА-София - Интер 2:1