Арсенал обърна Кьолн на "Емирейтс" и записа страхотна победа в първа среща от Група "Н" на Лига Европа. Гостите дръпнаха в резултата чрез уникален гол на Джон Кордоба (10), но артилеристите направиха запомнящ се обрат след почивката с попадения на  Сеад Колашинац (49), Алексис Санчес (67) и Ектор Белерин (82).

Така артилеристите продължават с победите си, след като за първенство удариха с 3:0 Борнемут, а сега започват и ударно в Европа. Другата среща от тази група между Цървена звезда и БАТЕ Борисов завърши с равенство 1:1.

Арсен Венгер бе заложил на доста резерви, което не даде резултат преди почивката, но през второто полувреме лондончани се разиграха и разпиляха германците.

Трябва да се отбележи, че срещата започна с час закъснение. До това се стигна, за да бъде осигурена безопасността на зрителите, тъй като голям брой фенове на гостите пристигнаха в Лондон за мача, а част от тях дори причиниха безредици.

В крайна сметка 20 000 фенове на Кьолн изгледаха мача от трибуните и до последно подкрепяха горещо любимците си, за разлика от тези на Арсенал, които напуснаха "Емирейтс" доста преди края на мача, независимо благоприятната развръзка на мача.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XHhU0UFdAZo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Срещата започна спокойно, като действията се развиваха основно в средата на терена. Така се стигна до 10-ата минута, когато Давид Оспина изчисти левашки една топка, тя попадна в Лионардо Битенкур, който я чукна на Джон Кордоба, а той мигновенно я прати в мрежата на домакините от около 40 метра. Уникален гол и уникален срам за Оспина.

Лондончани се хвърлиха да изравняват, но последваха два пропуска на Оливие Жиру, който първо бе блокиран от защитата на гостите, а след това с глава стреля неточно.

В 23-ата минута съдията подпря Арсенал, като подмина игра с ръка, но Тио Уолкът стреля до дясната греда. Осем минути по-късно звездата на Кьолн Йонас Хектор бе контузен от Оспина и напусна терена.

До края на полувремето Арсенал доминираше, но не успа да вкара, като с пропуски отново се отчете Оливие Жиру.

Втората част започна ударно за Арсенал и артилеристите успяха да изравнят още в 49-ата минута. Тогава след центриране на Тио Уолкът и щастлив рикошет, топката попадна на волето на Сеад Колашинац, който опъна мрежата за 1:1.

След това попадение Арсенал взе изцяло инициативата и притисна здраво гостите пред наказателното им поле. Така се стигна до 67-ата минута, когато Алексис Санчес вкара страхотен гол.

Звездата на домакините пое топката почти на тъча, навлезе остро към средата, последва финт и уникален фалцов удар от границата на наказателното поле за 2:1.

До края Арсенал тотално доминира, а гостите сериозно бяха объркани и неадекватни. В 82-ата минута домакините вкараха ново побадение чрез Ектор Белерин и така заслужено си взеха победата и трите точки.

Арсенал - Кьолн 3:1

0:1 Джон Кордоба (10)
1:1 Сеад Колашинац (49)
2:1 Алексис Санчес (67)
3:1 Ектор Белерин (82)

Арсенал: ДАВИД ОСПИНА, РОБ ХОЛДИНГ, ПЕР МЕРТЕЗАКЕР, НАЧО МОНРЕАЛ, БЕЛЕРИН, АЛЕКС ИУОБИ, МОХАМЕД ЕЛНЕНИ, ЕЙНСЛИ МЕЙТЛАНД-НАЙЛС, ТИО УОЛКЪТ, ЖИРУ, АЛЕКСИС САНЧЕС

Кьолн: ТИМО ХОРН, ЛУКАС, ХОРХЕ МЕРЕ ПЕРЕС, ДОМИНИК ХАЙНЦ, КОНСТАНТИН РАУШ, МАТИАС ЛЕХМАН, СИМОН ЦОЛЕР, МАРКО ХОГЕР, ХЕКТОР, ЛИОНАРДО БИТЕНКУР, ДЖОН КОРДОБА