Лудогорец врътна 0:0 при визитата си на турския вицешампион Истанбул Басакшехир в среща от Група "С" на Лига Европа, която се игра на стадион "Фатих Терим" в турския град.

Гостите, които бяха водени от Херо, показаха много добър футбол в доста моменти от мача и дори при повече шанс имаха възможност да се поздравят и с победата в двубоя.

Преди мача домакините бяха изявен фаворит за успеха, а "орлите" - тотален аутсайдер, но въпреки това по-големият опит на разградчани в крайна сметка си каза думата.

След ремито си и двата тима имат по 1 точка в класирането.

Срещата започна доста активно за домакините и те направиха няколко много добри атаки през първите минути на мача.

В 11-ата минута Епуряну засече с глава хубаво центриране в наказателното поле на гостите, но ударът му премина покрай вратата.

Две минути след това Жоао Пауло отправи хубав удар от дистанция, но топката премина на сантиметри над напречната греда на турския тим.

Минути след това Лудогорец имаше още един много добър шанс, но ударът на Вандерсон бе спасен от противниковия страж.

В 23-ата минута Жоао Пауло имаше още един шанс, но този път ударът му от наказателното поле с глава бе спасен от Бабаджан.

Постепенно гостите понатиснаха своя противник и създадоха още опасни атаки през следващите минути.

В 35-ата минута Вандерсон отправи тупалка от фаул, а Бабаджан отново бе на мястото си и успя да избие, а до почивката така и нямаше попадения.

Второто полувреме обаче започна с високо темпо и в 49-ата минута Адебайор изведе Емре сам срещу Броун, но стражът успя да скъси ъгъла и в крайна сметка предотврати попадение.

В 50-ата минута Лудогорец направи невероятен пропуск. Горалски отне една топка и я подаде напред, а Лукоки изведе Жоао Пауло сам срещу вратаря, но кариоката отправи доста неточен удар.

Десет минути след това Инлер отправи удар от дистанция, който не намери очертанията на вратата, а малко след това Броун направи непростима грешка и подари топката на Мосоро, който бе сам срещу него, но стражът успя да се справи и да избие кълбото.

В 64-ата минута Висча отправи силен удар, който париран от Моци, който на практика спаси чист гол в случая.

Десет минути след това Инлер отправи точен удар от дистанция, но Броун без проблем спаси.

Малко след това домакините претендираха за дузпа, след като Фрай падна на терена, след като Броун отклони една топка от краката му, но нарушение нямаше и реферът не отсъди такова.

В 84-ата минута Емре отправи удар от фаул, но се стигна до рикошет и топката прелетя над вратата, а до самия край нямаше повече голове.

ИСТАНБУЛ ББ - ЛУДОГОРЕЦ 0:0

ИСТАНБУЛ ББ: 1. Бабаджан, 3. Клиши, 4. Атамах, 5. Емре Белозоглу, 6. Епуреану, 7. Вишча, 8. Мосоро, 10. Адебайор (65 - Ердинч), Елиа, 80. Кайсара, 88. Инлер

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 30. Моци, 6. Натанаел, 18. Дяков, 44. Горалски (75 - Саша), 92. Лукоки (86 - Кампаняро), 12. Анисе, 88. Вандерсон, 37. Жоао Пауло (59 - Кешеру)