Левски победи Нефтохимик без никакви проблеми с 6:0 в среща от 10-ия къг на родната "А" група. Двубоят се игра на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Столичани си свършиха задачата още през първото полувреме, когато стигнаха до три чисти попадения. Даниел Димов откри резултата с глава, а преди почивката Пламен Димов отбеляза идентичен гол. Между тях се разписа и Мирослав Иванов със силен изстрел извън наказателното поле с левия крак.

Бе изминал един час игра, когато Даниел Димов реализира второто си попадение в мача. Последваха два гола на Влади Гаджев, който първо се разписа след солова акция, а след това и след силен удар в горния десен ъгъл.

След победата Левски събра 15 точки и излезе на пето място във временното подреждане. Нефтохимик остава на предпоследната позиция в таблицата, със седем пункта на сметката си.

В  самото начало на двубоя Владимир Гаджев отправи силен и много плътен изстрел от около 23 метра, но топката профуча над вратата на бургазлии.

Гари Родригес бе спънат малко пред наказателното поле и Миро Иванов реши да опита късмета си. Той първо финтира бранител, а след това шутира с левия крак, но право в стената. После Пламен Димов стреля от дистанция, но Караманов парира.

В 14-тата минута Гари Родригес центрира меко от фаул и Даниел Димов бе останал напълно непокрит в наказателното поле. Караманов нямаше какво да стори, освен да изгледа безпощадния удар с глава на Димов.

Веднага след това стражът на гостуващия тим спаси чисто голово положение, след като парира силния удар от близко разстояние на Владимир Гаджев, който бе изведен от Димитър Макриев.

В средата на първото полувреме Родригес се пребори за топката край тъчлинията и центрира в малкия пеналт, където Макриев се опита да засече кълбото във въздуха, но не успя. Малко по-късно Караманов спаси тупалка на Родригес от воле.

В 35-тата минута топката случайно стигна до Миро Иванов, след грешка на защитата на гостите. Шуменският Деко заложи на мощен удар извън наказателното поле, пращайки кълбото в долния десен ъгъл.

В 42-та минута Левски нацели греда и вкара гол в рамките на една атака. Гари Родригес стреля фалцово извън наказателното поле и топката се отби в десния страничен стълб. Секунди по-късно Миро Иванов центрира в малкото наказателно поле, където Пламен Димов заби топката с глава, давайки класически аванс на своите.

След подновяването на играта влезлият като резерва Антонио Вутов показа чудесен контрол върху топката, отправяйки плътен изстрел с левия крак от двайсетина метра, но право в ръцете на Караманов. Нефтохимик все пак погледна напред. Калоянов шутира към вратата на Левски, но Блажевич не бе затруднен.

Малко след това Караманов и напречната греда спасиха бургазлии. Вратарят на гостите успя да отрази топовния шут на Владимир Гаджев. След това Даниел Димов опита добавка, но топката се отби в гредата. На отсрещната врата Лемперов стреля много неточно.

В 62-та минута Даниел Димов вкара второто си попадение в двубоя. Той се оказа най-съобразителен след кратко разбъркване в наказателното поле и отправи мощен удар с левия крак, матирайки вратаря на противника.

Малко след това "сините" вкараха и пето попадение. Владимир Гаджев слаломира покрай няколко бранители на съперника, навлезе в пеналта и прати топката в долния ляв ъгъл с хубав шут по диагонала.

Близо десетина минути преди края на редовното време топката бе копната красиво към останалия на добра позиция отдясно Антонио Вутов, но неопитният талант би неточно покрай вратата от движение. После Караманов спаси два силни шута на Гари Родригес.

В 88-та минута Влади Гаджев вкара втория си гол в мача, шутирайки безмилостно в горния десен ъгъл, след подаване на Гари Родригес.

Левски - Нефтохимик 6:0

1:0  Даниел Димов - 14'

2:0  Мирослав Иванов - 35'

3:0  Пламен Димов - 42'

4:0  Даниел Димов - 62'

5:0  Владимир Гаджев - 69'

6:0  Владимир Гаджев - 88'

Левски: Блажевич, Пламен Димов, Милиев, Перес, Пинто, Даниел Димов, Гаджев, Иванов (Вутов - 46'), Родригес, Туре (Йорданов - 82'), Макриев (Б. Цонев - 68')

Нефтохимик: Караманов, Вергилов, Йошев, Хашев, Лефтеров, Вълчев, Галин Димов, Чипев (Христов - 46'), Лемперов, Манев, Калоянов (Петков - 71')