Лудогорец и Крувоград направиха зрелищно равенство с 6 гола - 3:3. На полувремето "орлите" губеха с 0:2, но само в рамките на 30 минути след почивката с попадение на Рик Джонатан, Оливие Вердон от дузпа и Руан Крус стигнаха до пълния обрат.

В продължение на четвърт част Лудогорец се виждаше като шампион за 13-и пореден път, тъй като бе отворил разлика от преследвача ЦСКА- от 12 точки четири кръга преди края и с много по-добри показатели в директните мачове.

Така отборът отложи празнуването на титлата може би за следващия кръг, когато тимът от Разград посреща ЦСКА у дома в директен сблъсък. Това бе и 13-и пореден мач на Крумовград без загуба в първенството.

Първият удар към една от двете врати бе на Рик Джонатан за домакините, но вратарят Янко Георгиев улови топката. Крумовград отговори с опасна контраатака, с която откри резултата. Серкан Юсеин бе изведен отдясно и пусна остър пас в наказателното поле, който бе засечен от движение от голмайстора на тима Александър Колев, който с левия крак прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на Серджио Падт.

В 26-ата минута Крумовград поведе с 2:0. Атаката отново премина отдясно, като Луан свали с глава топката на Серкан Юсеин, който от въздуха я вкара във вратата. В първия момент реферите отсъдиха засада, но след преглед със системата за видео наблюдение попадението бе признато.

В 36-ата минута Георгиев спаси удар с глава на Диниш Алмейда. Крумовград можеше да се оттегли на повиктата и с три гола аванс, но Серджио Падт успя да избие в корнер опит на Педро Нареси да си вкара автогол.

Втората част започва вихрено за "орлите". В 49-ата минута Педро Нареси пусна разсичащ пас през центъра към Рик Джонатан, който изпревари защитник и промуши топката под плонжа на Янко Георгиев за 1:2. Пет минути по-късно Отново Рик Джонатан спечели дузпа за Лудогорец, след като бе свален от Лукас Сантана. Оливие Вердон застана зад топката и изравни с удар под плонжа на Георгиев.

В 62-рата минута Момчил Цветанов нанесе опасен удар отдалеч за гостите, но Падт успя да избие топката с плонж.

Пропуск за тима на Георги Дерменджиев в 67-ата минута направи Квадво Дуа, който засече подаване на Сон над напречната греда.

В 75-ата минута шампионите стигнаха до пълен обра. Янко Георгиев спаси опит на съотборника си Клайдер Машедо да избие центриране, но топката остана в игра и притичалият Руан Крус я вкара в опразнената врата - 3:2.

Малко по-късно Георгиев спаси удари на Текпетей и Пьотровски.

Драмата се случи в последната минута на редовното време, когато резервата на гостите Октай Юсеин бе изведен отдясно и центрира, а Антон Недялков в желанието си да изчисти топката хвана в крачка вратаря Серджио Падт и си вкара автогол в близкия ъгъл.

Лудогорец - Крумовград - 3:3

Голмайстори: 0:1 Александър Колев 12, 0:2 Серкан Юсеин 26, 1:2 Рик Джонатан 49, 2:2 Оливие Вердон 56-дузпа, 3:2 Руан Крус 75, 3:3 Антон Недялков 89-автогол

Лудогорец: Серджио Падт, Франсиско Сон, Диниш Алмейда, Оливие Вердон, Антон Недялков, Педро Нареси (90 - Ивайло Чочев), Якуб Пьотровски, Бърнард Текпетей, Рик Джонатан (77 - Спас Делев), Руан Крус (77 - Тодор Неделев), Квадво Дуа (77 - Матиас Тисера)

Крумовград: Янко Георгиев, Божидар Кацаров, Матей Шимич, Клайдер Машедо, Джуниет Али (90+4 - Уго Озе), Лукас Сантана, Диего Рапосо (46 - Октай Юсеин), Патрик Луан (90+6 - Калоян Пехливанов), Момчил Цветанов, Серкан Юсеин (85 - Китан Василев), Александър Колев