Вердер Бремен успя да се спаси от изпадане, постигайки късна победа с 1:0 над Айнтрахт Франкфурт в директен мач за оставане в Бундеслигата.

Попадението беше реализирано от защитника Папи Джилободжи в 88-ата минута. Така Айнтрахт остана 16-и и ще трябва да играе плейоф за оставане в Бундеслигата срещу Нюрнберг.

В същото време бившият отбор на Красимир Балъков Щутгарт изпадна, губейки с 1:3 при гостуването си на Волфсбург.

Тимът на Щутгарт, който спечели титлата за последно през 2007 година, загуби шест поредни мача и изпада от елита за пръв път след 1975 година.

Андре Шюрле вкара два гола за Волфсбург, а едно попадение добави Максимилиан Арнолд. За Щутгарт точен беше Даниел Дидави в 78-ата минута.