Нападателят на Борусия Дортмунд Пиер-Емерик Обамеянг продължава да показва, че се намира в чудесна спортна форма.

След двете си попадения за победата на Борусия с 3:2 над Хановер в събота, инициаторът на тандема "Батман и Робин" мушна нови два гола, но този път за националния си тим Габон, който победи Мали с 4:3 в приятелски мач.

Обамеянг нанесе своя удар за по-малко от три минути в средата на второто полувреме. Той първо изравни за 2:2 от бялата точка, вкарвайки технично в стил "Паненка".

Малко след това острието получи по лявото крило, овладя с глава, после си поведе, навлезе навътре и матира вратаря с прецизен удар в долния ляв ъгъл.

Пет минути преди края Обамеянг можеше да оформи и своя хеттрик, но пропусна отсъдената за своя тим дузпа при резултат 3:3. Той стреля в десния ъгъл, но вратаря изби

Все пак Габон стигна до победата след попадение в последната минута на двубоя.