Хокеистите на Питсбърг победиха Уошингтън Кепиталс с 2:1 и изравниха резултата в серията на 1-1 победи в полуфиналите на Източната конференция на НХЛ. Пингвините ще бъдат домакини в следващите два мача.

Защитникът Крис Летанг записа повече от 35 минути игра, за да помогне на тима си да спечели, а Ерик Фер отбеляза победния гол 4 минути и половина преди края на третата третина. Той се разписа след асистенция на Евгени Малкин и наказа бившия си отбор.

Гостите играха солидно в защита, като вратарят им Мат Мъри спаси 23 удари, докато неговият съперник Брейдън Холтби имаше повече работа и бе обстрелван 35 пъти, като се справи с 33 изстрела.

Също на Изток Тампа Бей надви Ню Йорк Айлендърс с 4:1 и също изравни на 1-1 успеха. Центърът Тайлър Джонсън се превърна в герой за финалиста от миналия сезон, като се отчете с два гола и асистенция. Лайтнинг ограничиха съперника едва до 8 точни изстрела в последните две третини, което бе важно за триумфа.