Три шайби в последната третина помогнаха на Питсбърг да си върне домакинското предимство във финала на Източната конференция на НХЛ.

Пингвините победиха Тампа Бей с 4:2 и поведоха с 2-1 успеха. Мач №4 е отново във Флорида и той се превръща в ключов за Лайтнинг.

Първото попадение падна едва в края на втората част, когато Карл Хагелин даде аванс на Питсбърг с добиване едва 10 секунди преди края на периода.

В третата част Фил Кесъл вкара 7-ия си гол през сезона, за да увеличи аванса и въпреки че само 14 секунди след това Тампа Бей върна попадението, Сидни Кросби се разписа при игра с човек повече на леда за 3:1, а Крис Куниц добави още един гол, за да е абсолютно сигурно кой ще бъде победителят.

Пингвините бяха много по-мотивирания отбор и това се виждаше по отправените удари, които бяха 48-28, като в последните две третини предимството бе още по-голямо – 38-16.