Интер победи Емполи с 2:1 в предпоследния си мач този сезон. Мачът бе протоколен и за двата отбора и всичко по-интересно се случи през първата част.

Мауро Икарди бе открил в 12-та минута, а Мануел Пучарели изравни в 37-та. Три минути по-късно Иван Перишич вкара втори гол за Интер. С този успех “нерадзурите” остават на четвъртото място, вече с актив от 67 точки, докато Емполи е 11-ти с 43. С този успех "нерадзурите" си гарантираха 4-то място в крайното класиране, а с това и участие в групите на Лига Европа.

Интер започна много добре срещата и след няколко ранни пропуска все пак откри резултата в 12-та минута. Иван Перишич проби по лявото крило и след като навлезе в наказателното поле, намери Мауро Икарди сам на дузпата. Нападателят нямаше как да сбърка и с мощен шут под гредата направи 1:0.

Перишич можеше да удвои малко след това, а пропуски за Емполи направиха Масимо Макароне и Рикардо Сапонара. Така се стигна до 37-та минута, когато Макароне намери в наказателното поле на Интер Мануел Пучарели, който се измъкна от Нагатомо и Жезус и с хубав удар в обратния ъгъл направи 1:1.

Радостта на гостите беше прекъсната само три минути по-късно. Йоветич стреля отдясно, а Пеледжоти успя да отбие удара му. Топката обаче попадна на крака на Перишич, който отблизо нямаше как да сбърка - 2:1 за Интер. Малко след това Икарди пропусна възможност да реши всичко, но стреля над гредата.

В началото на втората част Икарди и Перишич имаха по една възможност да вкарат трети гол за Интер. Бухел и Макароне пък можеха да изравнят за Емполи. В 66-та минута Икарди получи разтежение и беше заменен от Биабиани.

До края темпото на игра падна и въпреки няколко интересни ситуации, нови голове не паднаха. Самир Ханданович и Иван Перишич пък получиха жълти картони за забавяне на топката и ще бъдат наказани за последния мач на Интер през сезона срещу Сасуоло. В добавеното време гол на Пучарели беше отменен заради засада. Малко след това пък удар на Андреа Коста мина на сантиметри от гредата зад Ханданович.

Интер - Емполи 2:1

1:0 Мауро Икарди 12’

1:1 Мануел Пучарели 37’

2:1 Иван Перишич 40’

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Миранда, Жезус, Нагатомо, Мело, Кондогбия, Брозович, Йоветич (63 - Едер), Перишич (90 - Медел), Икарди (66 - Биабиани)

Емполи: Пеладжоти, Дзамбели (82 - Битанте), Тонели, Коста, Руй, Зиелински (82 - Майело), Паредес, Бухел (69 - Кроче), Сапонара, Макароне, Пучарели

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/XppgNNcZvaI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>