Левски постигна домакинска победа над Дунав с 2:0 в среща от 9-ия кръг на Първа професионална лига.

Мачът се игра на стадион "Георги Аспарухов", а домакините определено не впечатлиха с представянето си.

Въпреки това обаче те стигнаха до успеха след голове на Георги Костадинов в 22-ата и 56-ата минути на срещата.

Това бе 7-и пореден успех на "сините" в лигата и след него отборът е лидер с актив от 23 точки.

Освен това тимът продължава да няма допуснато попадение на свой терен от началото на шампионата.

Срещата започна агресивно от страна на русенци и в 4-ата минута Огнянов отправи силен удар, който премина над пределите на вратата.

През следващите минути нямаше интересни ситуации пред двете врати, но в 11-ата Адениджи пробва късмета си от няколко метра, но прати топката встрани вратата.

В 20-ата минута Дунав пропусна да открие резултата. Шопов пусна топката към Огнянов, който отправи силен удар от 10 метра, но право във вратаря Йоргачевич.

Само две минути след това Левски стигна до попадение, което бе дело на Костадинов.

Удар на Прохазка срещна тялото на противников футболист в наказателното поле, но след рикошета топката попадна на крака на халфа, който от няколко метра с прецизен удар успя да реализира.

В следващите минути темпото на игра поспадна и опасностите липсваха, а в самия край на полувремето Димов отправи удар от сериозна дистанция, но топката профуча над напречната греда.

Второто полувреме започна както първото - с агресивна игра за гостите.

Въпреки това обаче те така и не успяха да стигнат до добро положение, а вместо това Левски удвои аванса си в 56-ата минута.

Аниете центрира от фаул и постави топката право на главата на Костадинов, който я засече в мрежата.

Малко след това след бърза контраатака Адениджи напредна, но бе спрян от Атанасов. Последва обаче удар на Бурабия, но Луков успя да спаси вратата си.

В 71-ата минута Огнянов и Будинов направиха страхотна двойна комбинация и последният излезе сам срещу вратаря, но Йоргачевич спаси.

В 88-ата минута Луков прекрасно спаси вратата си след мощен удар на Нар.