Юношите (младша възраст) на Левски и Ботев (Пловдив) постигнаха минимални победи в първите полуфинални срещи. Сините се наложиха с 1:0 над ЦСКА-София като гост, а пловдивчани надвиха Лудогорец с 2:1.

На изкуствения терен на комплекс Царско село единствения гол за Левски вкара защитникът Томислав Папазов. Иначе срещата не блестеше с футболни достойнства- бавно темпо, неточности при отиграванията, липса на елементарни идеи в атаките.

В другата полуфинална възраст при набор 2001 Ботев (Пловдив) се наложи с минималното 2:1 над връстниците си от Лудогорец. Петър Караангелов откри резултата минута преди края на първото полувреме след добавка. Вратарят на гостите отрази удара на Димитър Тонев преди това.

Станислав Шопов покачи на 2:0 десет минути във второто полувреме, а новото попълнение Кирил Янакиев от фаул в края на мача намали на 2:1. Преди този гол Георги Бабалиев изпусна сам срещу вратаря на Ботев (Пловдив), а за жълто-черните изтърваха Стоян Николов и Габриел Земярски.