Локомотив Пловдив победи с 2:1 Левски в мач от 32-ия кръг на Първа лига пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев. Звездата на домакините Мартин Камбуров отбеляза своя гол №186 в елита и задмина клубната легенда Христо Бонев.

Преди двубоя футболистите, треньорите и феновете на Локомотив (Пд) изразиха подкрепата си за клубната легенда Аян Садъков, който се бори с тежка болест, а часове преди началото на срещата на "черно-белите" с Левски стартира акцията "С теб сме, Аяне". Феновете на "смърфовете" бяха подготвили специални тениски с лика на бившия национал на България, които се продаваха за 5 лева.

Левски отвърна на откриващото попадение на Камбуров и изравни чрез Бурабия през втората част, но малко по-къснно Локо стигна до победата с точен изстрел на Йефтовски. Така "смърфовете" постигнаха втора победа в четирите си мача със софиянци през този сезон. Левски е трети с 59 точки, докато Локо е шести с 45 пункта.

Гостите започнаха по-активно и във втората минута Франсин Нар стреля, Илко Пиргов изби топката, а тя попадна в Божидар Краев, който отблизо уличи тялото на вратаря на домакините. Десет минути по-късно след бърза атака на "сините" Божидар Краев получи отново топката, но улучи бранител на "черно-белите".

Домакините се окопитиха и в 20-ата минута Дани Кики изведе Мартин Камбуров на удобна позиция, последва изстрел, но Николай Кръстев изби топката. Три минути по-късно Димо Бакалов центрира, но Мартин Камбуров прати топката с глава в аут.

В 31-ата минута Мехди Бурабия стреля от удобна позиция, но топката срещна тялото на противников футболист и излез в ъглов удар. След изпълнението на корнера Франсин Нар изгуби топката, която попадна в Пламен Крумов. Той подаде на Дани Кики отдясно, последва пас към Димо Бакалов, който подаде на Мартин Камбуров. Звездата на домакините излезе сам срещу Николай Кръстев и с майсторски удар откри резултата за 1:0. Това бе неговия гол номер 186 в елита на българския футбол.

Гостите се хвърлиха да изравняват и в 40-ата минута Мехди Бурабия стреля от 20 метра, Илко Пиргов скочи и отклони топката, която се отклони леко и се удари в напречната греда, след което излезе извън терена.

Гостите натиснаха след почивката и стигнаха до гол. В 57-ата минута Мехди Бурабия изпълни отлично пряк свободен удар и изравни за 1:1. Домакините обаче реагираха веднага и пет минути по-късно Мартин Камбуров стреля силно от изгодна позиция в наказателното поле, но Николай Кръстев изби. При добавката Димо Бакалов прати топката в аут.

В 64-ата минута Локомотив (Пд) поведе отново в резултата. След изпълнение на корнер Давид Яблонски изби топката в краката Стефан Йевтоски, който с мощен удар от границата на наказателното поле се разписа за 2:1.

Гостите бяха близо до изравняване в 71-ата минута, когато Амаду Сукуна излезе на удобна позиция, но стреля слабо и Илко Пиргов хвана топката. До края на срещата домакините играха внимателно в отбрана, не позволиха на съперника да застраши вратата им и се поздравиха с победата.

Локомотив Пловдив - Левски 2:1

1:0 Мартин Камбуров (32)
1:1 Мехди Бурабия (57)
2:1 Стефан Йефтовски (64)

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Иван Горанов, Павел Виданов, Веселин Марчев, Пауло Серджо (54- Стефан Йевтовски), Димо Бакалов, Дани Кики (82- Дино Мартинович), Парвиз Умарбаев (87- Димитър Везалов), Мартин Камбуров

Левски: Николай Кръстев, Ивайло Найденов (46- Станислав Иванов), Александър Др. Александров, Давид Яблонски, Александър Ем. Александров, Франсис Нар, Божидар Краев, Мехди Бурабия, Антон Огнянов, Амаду Сукуна, Бабатунде Адениджи

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=b5d41c7f5e" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>