Верея победи с 2:0 Левски в мач от 4-ия кръг на Първа лига, игран в Стара Загора. Домакините стигнаха до историческия успех с голове на Георги Андонов (3) и Венцислав Бенгюзов (33).

При първото попадение обаче останаха сериозни съмнения за засада на Елиаш да Силва, а при 0:2 редовен гол на Димитър Пиргов беше отменен. Като цяло Левски, който беше воден от Асен Букарев, разочарова и през първото полувреме не създаде нито едно 100%-во голово положение. Звездните попълнения Жорди Гомес и Габриел Обертан, които започнаха титуляри, също не се запомниха с нищо.

От своя страна Верея игра безупречно в защита и с успеха събра 7 точки, които го изкачиха на 2-ро място. Левски пък е едва на 9-та позиция с 4 т. от три срещи.

Мачът започна фантастично за Верея и още в 3-ата минута Георги Андонов откри резултата. Елиаш се пребори с Димитър Пиргов в наказателното поле и с едно докосване върна назад към нападателя, който със страхотен удар от воле матира Божидар Митрев. При подаването на опитния бразилец обаче останаха сериозни съмнения за засада.

След гола възпитаниците на Илиан Илиев се прибраха в защита и не позволяваха опасности пред вратата си. Атаките на Левски бяха основно отляво, където действаха Мики Орачев и Габриел Обертан, но всичко завършваше на около 20 м от целта. В тези минути и темпото на игра беше много ниско, но след малко повече от четвърт час игра столичани създадоха нещо по-интересно в предни позиции.

Серджи Буш се пребори за топката и върна към връхлитащия Роман Прохазка, който центрира остро, но Мирослав Енчев с чудесна намеса в защита изчисти. След половин час игра Верея поведе с 2:0 след нова хубава комбинация. Венцислав Бенгюзов направи двойно подаване с Елиаш и от границата на наказателното поле с техничен изстрел по земя не остави шансове на Митрев, който въобще не помръдна.

Левски продължи с набезите си към вратата на Георги Аргилашки, но продължаваше да е изключително беззъб, въпреки наличието на имена като Обертан и тотално незабележимият Жорди Гомес. Верея пък разчиташе на смъртоносни контри и в 36-ата минута Илиан Йорданов беше намерен на чиста позиция, но шутът му беше блокиран, което позволи на Митрев да улови. Тази ситуация за пореден път показа огромните слабости в защитата на гостите, най-вече в сърцето на отбраната, където Пиргов и Георги Ангелов действаха крайно колебливо и двата гола паднаха именно през тяхната зона.

Пет минути преди края на полувремето дойде ново спорно съдийско отсъждане. Прохазка с чудовищен удар от дистанция накара Георги Аргилашки да покаже класа. С една ръка той изби топката в горната греда, а при добавката Пиргов се разписа. Голът обаче не беше зачетен заради несъществуваща засада.

Още на почивката Асен Букарев хвърли всичко в атака, след като смени Нелуц Рошу с Жуниор Мапуку, а Роман Прохазка се върна като вътрешен полузащитник. При подновяването на играта Левски буквално натика Верея в наказателното му поле и стигна до два фаула и три корнера, но и това не доведе до гол. След малко повече от час игра Обертан центрира остро към далечната греда, където Антонио Вутов се размина с топката. До края не падна нов гол, а Пиргов беше изгонен от игра с директен червен картон за груб фаул срещу Меди Фенуш.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=4e0ee07160" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Верея - Левски 2:0

Голмайстори: 1:0 Андонов (3), 2:0 Бенгюзов (33)

Верея: 12. Георги Аргилашки, 21. Здравко Запрянов, 33. Мирослав Енчев, 4. Селим бен Джемиа, 15. Костадин Слаев, 20. Венцислав Бенгюзов (89-Нургалиев), 8. Oсман Балде, 9. Меди Фенуш, 11. Илиян Йорданов (76-Домовчийски), 10. Елиаш да Силва (к) (53-Витанов), 7. Георги Андонов;
Резерви: 1. Пламен Колев, 17. Валери Домовчийски, 16. Петър Витанов, 5. Илия Мунин, 18. Янислав Иванов, 77. Давид Гутиерес, 14. Еркебулан Нургалиев;
Треньор: Илиан Илиев;

Левски: 21. Божидар Митрев (к), 3. Димитър Пиргов, 8. Антонио Вутов (66-Ст. Иванов), 13. Жорди Гомес, 14. Мики Орачев, 15. Роман Прохазка, 9. Серджиу Буш, 19. Милош Цветкович, 25. Георги Ангелов, 30. Нелуц Рошу (46-Мапуку), 32. Габриел Обертан (66-Нар);
Резерви: 89. Николай Кръстев, 6. Ивайло Найденов, 7. Франсис Нар, 10. Жуниор Мапуку, 71. Васил Панайотов, 75. Алекс Боримиров, 99. Станислав Иванов;