Лудогорец постигна успех с 2:0 над Монтана в среща от 4-ия кръг на Първа професионална лига, която се игра в Разград.

Треньорът на домакините Георги Дерменджиев реши да заложи само на резерви в днешния мач и да съхрани титулярите си за съдбовния реванш срещу чешкия Виктория Пилзен.

Славчо Шоколаров откри резултата още в 4-ата минута, а Клаудиу Кешеру удвои и оформи крайния резултат в 54-ата минута на срещата.

След този мач шампионът на България е на 4-ото място в класирането с актив от 6 точки.

Срещата започна превъзходно за домакините и още в 4-ата минута те стигнаха до попадение с което откриха резултата.

Бившият играч на Монтана Шоколаров бе изведен зад защитата с едно докосване от Кишада и със слаб, но точен удар успя да преодолее противниковия страж.

Малко след това пък Стивън Петков стреля, но ударът му бе неточен.

В 24-ата минута все пак гостите стигнаха до чиста голова възможност. Маркиньос получи топката пред наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри встрани вратата.

Десетина минути след това Кишада пропусна да се разпише на сантиметри от вратата и стреля право в краката на противнковия вратар.

До почивката нямаше повече голове, но в 54-ата минута домакините реализираха куриозно попадение.

Кешеру тръгна да прехвърля вратаря от 35-40 метра и Иванов тръгна да лови топката, но много левашки я изпусна във вратата си.

В 65-ата минута Пластун стреля след центриране от корнер, но ударът му премина на сантиметри над вратата.

Малко след това попадение на Лудогорец бе отменено заради засада, а до края нямаше повече голове.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:0

1:0 Шоколаров 4
2:0 Кешеру 55

Лудогорец: Борян, Сисиньо, Терзиев, Пластун, Петров, Ковачев, Шоколаров, Кампаняро, Витиня, Кишада, Кешеру

Монтана: Иванов, Шоко, Михов, Трифонов, Мурадов, Васев, Чипев, Дяков, Иванов, Маркиньос, Петков