Байерн Мюнхен спечели лесна победа с 3:1 като гост на Аугсбург и за втори път победи малките баварците с този резултат за една седмица, след успеха си за Купата на Германия. Два гола заби Роберт Левандовски, който сложи край на головата си суша, а Ариен Робен записа две асистенции и попадение, получавайки голов пас от поляка.

Рурското дерби между Борусия Дортмунд и Шалке навярно ще остане като едно от най-слабите в историята. За първи път след въвеждането на официалната статистика в Бундеслигата "жълто-черните" не отправиха нито един удар (било то точен или неточен) през първото полувреме. Осман Дембеле нацели гредата малко след почивката, но двата тима не си вкараха.

Изключителен продължава да бъде пълният дебютант в Бундеслигата РазенБалшпорт Лайпциг, който удари Дармщадт с 2:0 навън и продължава без загуба. След шестата си победа Лайпциг е втори, на две точки зад лидера Байерн.

Отчайващо изглежда положението на Волфсбург, който допусна пълен обрат срещу Байер Леверкузен при загубата с 1:2 у дома и в момента "вълците" остават в зоната на изпадащите.

В последния мач от кръга Кьолн удари Хамбургер с 3:0, а всички голове бяха реализирани от голмайстор №1 на първенството този сезон Антони Модест, който дори си позволи да профука дузпа още преди откриването на резултата.