Осмият кръг в Бундеслигата предложи няколко зрелища, които започнаха още в петък с гръмката победа на Айнтрахт Франкфурт с 3:0 насред Хамбург.

Часове по-късно бившият европейски клубен шампион Хамбургер пропадна до последно място в класирането, защото Инголщадт завърши 3:3 с Борусия Дортмунд, макар да водеше с 2:0 и 3:1. „Жълто-черните” изиграха кошмарно първо полувреме и дори можеха да губят с три или повече гола разлика още на почивката срещу най-слабия отбор в Германия за първите седем кръга.

В събота Херта удари Кьолн с 2:1 в срещата на две от приятните изненади на сезона. За „козлите” това беше първо поражение, въпреки поредното попадение на голмайстор №1 в Бундеслигата през кампанията Антони Модест.

Байерн Мюнхен надигра Борусия Мьонхенгладбах с 2:0 в дербито на кръга в късния съботен мач и сложи край на серията си от 4 поредни мача без победа над „жребчетата”. Артуро Видал и Дъглас Коста се разписаха за шампионите, които огловяват таблицата, слагайки край на серията си от две поредни шампионатни равенства.

На изненадващото второ място се настани абсолютният дебютант в елита РазенБалшпорт Лайпциг, който надви Вердер Бремен с 3:1 у дома. След петте си поредни загуби на старта пък Шалке набира скорост, побеждавайки в последния мач от кръга Майнц с 3:0.

Инголщадт – Борусия Дортмунд 3:3
1:0 Коен – 6’  2:0 Лезкано – 24’  2:1 Обамеянг – 59’  3:1 Лезкано – 60’  3:2 Рамос – 69’  3:3 Пулишич – 91’

Байерн Мюнхен – Борусия Мьонхенгладбах 2:0
1:0 Видал – 16’  2:0 Коста – 31’

РБ Лайпциг – Вердер Бремен 3:1
1:0 Кейта – 42’  2:0 Кейта – 75’  2:1 Гнабри – 76’  3:1 Зелке – 90’

Шалке – Майнц 3:0
1:0 Бенталеб – 23’  2:0 Майер – 48’  3:0 Бенталеб – 61’