4-ият кръг на  Висшата лига отново предложи емоции и изненади, а два мача ще се помнят наистина дълго. Астън Вила срази шампиона Ливърпул със 7:2 у дома, докато на „Олд Трафорд“ Тотнъм разби Манчестър Юнайтед с 6:1.

Случилото се в Бирмингам бе наистина изумително, след  като Оли Уоткинс заби 3 гола, а Джак Грийлиш добави още 2 и се отчете с 3 асистенции. По-интересното обаче бе представянето на мърсисайдци, които не приличаха на себе си.

Високо изтеглената защита на Ливърпул улесни много домакините, които записаха една от най-славните победи в историята си, за да останат с пълен актив след 3 кръга и да са на второ място.

В същото време Бруно Фернандеш вкара още във 2-ата минута от дузпа на „Олд Трафорд“, но след това Шпорите се развихрира. Обратът бе факт до 7-ата минута, а след червеният картон на Антони Марсиал в 28-ата минута, всичко приключи.

До почивката лондончани вкараха още два гола, а след нея се разписаха още два пъти. Хари Кейн и Хюн Мин Сон пак бяха в основата на впечатляващия резултат с по 2 попадения и асистенция, а Серж Орие и Танги Ндомбеле също вкараха.

Това бе изравнено най-тежко домакинско поражение за Ман Юнайтед в ерата на Висшата лига след 1:6 от Ман Сити през октомври 2011-а.

Евертън се възползва, за да оглави класирането с пълен актив от 12 точки след 4:2 над Брайтън. Доминик Калвърт-Люин отново отбеляза, но този път звездата бе Хамес Родригес с два гола и асистенция. Карамелите обаче продължават да впечатляват, като спечелиха първите си 4 мача за първи път от 51 години.

Новакът Лийдс постигна отличен резултат, стигайки до 1:1 срещу Манчестър Сити. Гражданите отново не бяха убедителни, а дебютът в защитата на Рубен Диаш не им помогна по никакъв начин.

Уест Хям приземи Лестър и го помете с 3:0 на неговия стадион, нанасяйки му първа загуба за сезона. Чуковете показаха отличен футбол, докато в същото време Лисиците разочароваха и се видя, че не всичко е толкова розово при тях.

Челси отнесе Кристъл Палас  с 4:0 с 4 гола след почивката и се върна на победния път, като запази и суха мрежа. Бен Чилуел се отчете с гол и асистенция за успеха, а Жоржиньо вкара 2 дузпи.

Победи постигнаха още Нюкасъл, като Калъм Уилсън продължава да блести и се разписа на два пъти, Уулвърхемптън и Саутхемптън, като по този начин трите отбора се изкачиха в средата на класирането.

В крайна сметка в кръга паднаха отново много голове – 40, от които 16 в два мача. Само един мач завърши наравно, като по този начин равенствата до момента са едва 3 или едва 7,9% от двубоите.

Ето и всички резултати:

Челси  - Кристъл Палас    4:0
1:0 Чилуел 50, 2:0 Зума 66, 3:0 Жоржиньо 78 дузпа, 4:0 Жоржиньо 82 дузпа

Евертън – Брайтън        4:2
1:0 Калвърт-Люин 16, 1:1 Мопе 41, 2:1 Мина 45, 3:1 Хамес 52, 4:1 Хамес 70, 4:2 Бисума 92

Манчестър Юн – Тотнъм    1:6
1:0 Фернандеш 2 дузпа, 1:1 Ндомбеле 4, 1:2 Сон 7, 1:3 Кейн 30, 1:4 Сон 37, 1:5 Орие 51, 1:6 Кейн 79 дузпа
Червен картон: Марсиал (МЮ) 28

Астън Вила – Ливърпул    7:2
1:0 Уоткинс 4, 2:0 Уоткинс 22, 2:1 Салах 33, 3:1 Макгин 35, 4:1 Уоткинс 39, 5:1 Баркли 55, 5:2 Салах 60, 6:2 Грийлиш 66, 7:2 Грийлиш 75