Ливърпул се прости с рекорда на Манчестър Сити за най-много точки в една кампания, след като успя да загуби с 1:2 на терена на Арсенал и вече може да стигне максимум до 99, докато Гражданите събраха 100 през 2017-18.

Нищо не предвещаваше подобна развръзка, след като шампионите очаквано доминираха и поведоха след гол на Садио Мане в 20-ата минута.

Последваха обаче две груби грешки, първо на Върджил ван Дайк и след това на вратаря Алисон, които на практика подариха двата гола на лондончани. След почивката, въпреки усилията си, хората на Юрген Клоп не успяха да изравнят и така загубиха от Артилеристите за първи път от 2015-а.

Манчестър Сити очаквано спечели срещу Борнемут с 2:1, въпреки че Черешките имаха много положения и при малко повече късмет можеха и да стигнат поне до точка, което със сигурност нямаше да бъде незаслужено.

Претендентите за Топ 4 също спечелиха мачовете си и така статуквото се запази. Оливие Жиру донесе само 1:0 на Челси срещу Норич, въпреки че Сините доминираха тотално и трябваше да победят и по-убедително. Така или иначе обаче, трите точки бяха гарантирани.

Лестър показа добра игра и се справи с Шефилд Юнайтед с 2:0, за да постигне важен триумф. Айосе Перес вкара важния първи гол преди почивката, а след няколко пропуски след нея, резервата Демари Грей гарантира ключовия триумф за Лисиците.

Манчестър Юнайтед бързо се върна на победния път след равенството срещу Саутхемптън, печелейки с 2:0 на терена на Кристъл Палас. Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал отново вкараха, като двамата имат по 17 гола през сезона в първенството и по общо 22 във всички турнири.

Орлите не играха лошо, като имаха може би дори основателни претенции за дузпа, а и техен гол бе отменен от ВАР заради засада от 1-2 сантиметра, но записаха 6-а поредна загуба, а у дома нямат победа над Ман Юнайтед в Лигата от 1991-а година, вече в 12 поредни мача.

Уулвърхемптън загуби 2 точки на терена на Бърнли след късна дузпа, но пък Хари Кейн вкара на два пъти, за да стигне границата от 200 гола в клубната си кариера, помагайки на Тотнъм за победи Нюкасъл с 3:1 и така Шпорите останаха в борбата за Лига Европа.

В дъното Уест Хям постигна ключова победа над Уотфорд и на практика може да се чувства спасен, тъй като отвори 6 точки до опасната зона. Точката на Брайтън срещу Саутхемптън също би трябвало да спаси Чайките.

Стършелите обаче, остават застрашени, а щяха да бъдат и в много по-неприятно положение, ако Астън Вила бе спечелил на терена на Евертън. Бирмингамци водеха почти до края, пропуснаха и втори гол, преди Тио Уолкот да ги разочарова с късно попадение за 1:1.

На мястото на вече изпадналия Норич пък стана ясно, че Лийдс Юнайтед се завръща в елита след 16-годишна пауза.