Атлетик Билбао победи Апоел Никозия с 3:2 в първа 1/16-финална среща от турнира Лига Европа. За състава на гостите от Кипър пълни 90 минути записа Живко Миланов.

Навършилият 36 години преди около седмица Аритс Адурис за пореден път се разписа за Билбао. Така той се разписва средно по веднъж във всеки един от последните 17 мача в Лига Европа.

Манчестър Юнайтед гледа уверено към 1/8-финал в турнира Лига Европа. "Червените дяволи" спечелиха с 3:0 първия мач със Сент Етиен на "Олд Трафорд". Героят за Юнайтед бе Златан Ибрахимович, който записа хеттрик. Златан вкара от фаул в 15-ата минута, а в 75-ата даде убедителна преднина за Манчестър. Все пак футболистите на Жозе Моуриньо не бяха казали последната си дума в мача и в 88-ата минута Ибра направи 3:0 от дузпа.

Рома също предреши нещата в своя полза, след като разгроми като Виляреал с 4:0. Босненският национал Един Джеко реализира хеттрик за "вълците" само в рамките на 20 минути.

В 32-ата минута Емерсон Палмиери даде аванс на Рома. Виляреал тръгна да обръща резултата през второто полувреме, което отвори много свободни пространства за италианците и те се възползваха по най-добрия възможен начин.