Общо четири отбора си осигуриха участие на 1/8-финалите в Шампионска лига два кръга преди края на груповата фаза.

Това са Пари Сен Жермен (Франция), Байерн Мюнхен (Германия), Манчестър Сити (Англия) и Тотнъм (Англия). Първите два сториха това още във вторник, докато английските състави снощи след знаменити победи. "Гражданите" надделяха с 4:2 като гост над лидера в Италия Наполи, докато "шпорите" подчиниха на "Уембли" европейския клубен шампион Реал Мадрид с 3:1.

Порто пък победи с 3:1 като домакин срещу германския РБ Лайпциг в среща от група G на Шампионската лига по футбол. Ектор Ерера даде аванс в полза на "драконите" още в 13-ата минута с удар от наказателното поле, но резервата Тимо Вернер изравни три минути след началото на втората част след асистенция на Марсел Сабицер. В 61-ата минута Данило Перейра пак изведе напред португалския гранд с удар от съвсем близка дистанция, а Максимилиано Перейра оформи крайното 3:1 в добавеното време след подаване на Винсент Абубакар.

"Синьо-белите" прекъснаха серията си от четири последователни поражения срещу отборите от Германия. Европейският клубен шампион от 2004 година Порто е на втора позиция в групата с актив от 6 точки, запазвайки шансове за класиране в следващата фаза в надпреварата. Лайпциг има 4 точки на третото място до момента. Лидерът Бешикташ е с 10 точки, а Монако остава със само 2 точки на последната четвърта позиция. В следващия кръг Порто гостува на Бешикташ, докато Монако приема състава на РБ Лайпциг.