Реал Мадрид остава в битката за първото място в Група F на Шампионската лига след късен победен гол на Карим Бензема. Французинът се появи в игра след почивката и вкара в 87-та минута, с което спря серията на испанците от две поредни равенства в гостуванията си в турнира.

Преди това друг французин - Рафаел Варан (29) бе дал преднина за Реал, а домакините изравниха чрез Адриен Силва в 81-та минута от дузпа. Преди това Спортинг остана с човек по-малко заради червения картон на Жоао Перейра.

Кристиано Роналдо се беше разписал в предишните си три мача срещу родния си клуб, но тази вечер не успя да го направи. Нападателят не увеличи и сметката си в евротурнирите - 98 гола, 95 от които в Шампионската лига.

Реал остава на второто място в групата с 11 точки, с две по-малко от лидера Борусия Дортмунд, който победи Легия Варшава в луд мач със 8:4. Така победителят в групата ще стане ясен при домакинството на Реал на Борусия на 7 декември.

Реал Мадрид започна по-добре срещата и контролираше нещата през първото полувреме. Домакините обаче се отбраняваха добре. Така се стигна до 29-та минута, когато Роналдо спечели нарушение вдясно от наказателното поле. Модрич центрира, Кристиано някак отклони топката, а Рафаел Варан остана сам срещу Руй Патрицио и хладнокръвно реализира.

Последваха силни минути на Спортинг и в 39-та минута Желсон Мартинс беше спънат от Марсело на ръба на наказателното поле. Португалците искаха дузпа, но главният съдия беше категоричен, че нарушението е отвън. Бруно Сезар стреля технично с левия крак, а топката облиза гредата. В края на първата част Серхио Рамос беше на път да сбърка фатално, но домакините не успяха да се възползват.

Португалците почнаха силно втората част, но пропуски направиха Уилиам Карвальо и Бас Дост. Гарет Бейл пък получи контузия и беше заменен от Марко Асенсио. Ситуацията за Спортинг стана още по-сложна в 64-та минута, когато Жоао Перейра си изпроси глупав червен картoн, след като бутна без топка Матео Ковачич.

Нещата отиваха пък логична победа за Реал, когато в 80-та минута резервата Фабио Коентрао игра по комичен начин с ръка в наказателното си поле. Главният рефер беше категоричен и посочи бялата точка. Капитанът на Спортинг Адриен Силва с мощен шут не даде никакви шансове на Кейлор Навас и изравни резултата.

Развръзката дойде в 87-та минута, когато Серхио Рамос центрира отдясно, а Карим Бензема изпревари защитниците на Спортинг и с глава мушна топката зад Патрицио.

Спортинг Лисабон - Реал Мадрид 1:2

0:1 Рафаел Варан 29’

1:1 Адриен Силва 81-д

1:2 Карим Бензема 87’

Спортинг Лисабон: Патрицио, Перейра, Коатес, Семедо, Марвин, Уилиам, Адриан, Сезар (72 - Кембъл), Мартинс, Руис (69 - Скелото), Дост (77 - Андре)

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело (71 - Коентрао), Модрич, Ковачич, Васкес, Иско (67 - Бензема), Бейл (58 - Асенсио), Роналдо