Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес свика пресконференция във вторник вечерта на фона на съобщенията, че Жозе Моуриньо се е съгласил да се върне в клуба като старши треньор.
Съобщава се, че португалецът е постигнал сделка с ръководството на испанския клуб, като Перес е основният двигател за завръщането на Моуриньо на „Бернабеу“. Моуриньо е в Бенфика от 2025 г. и преди това е бил треньор на Реал Мадрид между 2010 и 2013 г.
В първия си период Реал спечели Ла Лига през 2012 г. и Купата на краля сезона по-рано. Той се премести в Мадрид след спечелването на Шампионската лига с Интер Милано.
63-годишният Моуриньо напусна Мадрид по взаимно съгласие в края на сезон 2012-13.
Реал назначи Алваро Арбелоа за временен старши треньор през януари след напускането на Шаби Алонсо след по-малко от осем месеца начело.
Престоят на Арбелоа беше бурен и изпълнен със събития. Реал загуби от Байерн Мюнхен на четвъртфиналите на Шампионската лига и беше засенчен от заклетите си съперници Барселона в надпреварата за Ла Лига.
Имаше и множество проблеми, с които трябваше да се справи сред играчите му, не на последно място ожесточеният сблъсък между халфовете Федерико Валверде и Орелиен Чуамени миналата седмица.







Рецепта за пиле със зеленчуци по китайски
Българските плодове и зеленчуци да са скъпи и на изчезване
Анализатори: Опозицията подкрепя управляващите, но Радев го очакват трудни времена
Колко струва охраната на високопоставени лица
Бившата на Владимир Кличко разкри, че е бисексуална
Fibank осъществи най-значимото международно пласиране на българска банка с две емисии облигации на обща стойност от 310 млн. евро
Консултант по зависимости получи 2 г. затвор за смъртта на Матю Пери
Всяка десета кола e манипулирана – внимавайте с тези модели
Вижте кой ще внася автомобилите на Ebro в България
Китайци искат да правят електромобили с Maserati
Трик с пластилин почиства боята перфектно
Рикардо „Франжиня“ Милер: „Бразилското Жиу Жицу няма шанс да влезе в Олимпиадата"
Джарон Енис се отказва от временната титла на WBA за шанс срещу Заяс
Стивън Джерард тренира с легендата Буакау в Тайланд (ВИДЕО)
Хирокацу Мияги: „Идвам в SENSHI Grand Prix, за да покажа бойния дух на Окинава“
Опасен ли е сексът през първото тримесечие на бременността?
Какво представлява прогестероновата резистентност?
„Отмъстителното“ стоене до късно
Защо някои лекарства губят ефект след време – толеранс, тахифилаксия и адаптация на рецепторите
Коментари
Напиши коментар18:20 | 13 май 2026 г.
20:05 | 12 май 2026 г.
Напиши коментар