Матия Дестро бе героят на Рома при равенството 3:3 срещу Фенербахче в контрола играна на "Олимпико". Срещата бе и официалното представяне на Вълците пред публиката. Дестро влезе като резерва и с два гола обърна резултата от 1:3 до 3:3.

Мачът започна с гол на Франческо Тоти от дузпа. След това обаче Фенербахче обърнаха резултата до 3:1. Разписаха се Бруно Алвеш, Дирк Каут и Сау. Изглеждаше, че турския тим ще спечели с лекота, но тогава на сцената излезе Матия Дестро.

Той първо намали след пас на Итурбе, а след това засече с глава центриране от корнер на Флоренци за крайното 3:3.

За първи път от края на миналия сезон, Рома излезе на стадион "Олимпико" пред своите тифози. Съперник в контролата, с която бе представен тима на Руди Гарсия, беше Фенербахче.

На терена излезе дори контузения сериозно Строотман, който получи много аплодисменти. Но както винаги най-голямата овация бе за капитана Франческо Тоти.

Руди Гарсия заложи на силен състав. В атака бяха Тоти, Ляич и Жервиньо. Ашли Коул действаше отляво, а новото попълнение Астори партнираше на Кастан в центъра на отбраната.

Началото на мача обаче не донесе късмет на Рома. Още в 10-ата минута Леандро Кастан получи травма. Защитникът получи разтежение и на неговото място влезе Романьоли.

В средата на полувремето Рома получи дузпа. Раул Мейрелеш събори в наказателното поле Жервиньо и съдията посочи бялата точка. Франческо Тоти изпълни хладнокръвно и изведе своя тим на пред.

След само 6 минути обаче Фенербахче зравни. При едно центриране от фаул Бруно Алвеш засече топката с глава в мрежата на Де Санктис - 1:1.

Малко по-късно Фенербахче можеше да направи обрата пълен. Сау се освободи в наказателното поле на Рома, но стреля покрай лявата греда на Де Санктис. Даниеле де Роси пък пропиля добро положение след центриране на Пянич от фаул.

Преди почивката Тоти бе близо до втория си гол. Той шутира силно от дистанция, но прати топката над вратата.

Второто полувреме започна с дузпа за Фенербахче. Давиде Астори направи нарушение в наказателното поле срещу Улкер и Дирк Каут реализира от бялата точка, за да направи пълен обрата в мача.

След този гол турците овладяха контрола върху мача, а Рома страдаше. Вратарят Скорупски, който влезе на почивката, трябваше да спасява удар на Канер от фаул. В 58-ата минута Фенербахче вкара трети гол.

Турците направиха страхотна контраатака при която Еменике стреля, Скорупски спаси, но топката се озова в краката на Сау, който реализира за 3:1.

След този гол Рома опита да отвърне. Първо Итурбе се справи добре при един дрибъл, но не стигна до удар. След това Дестро получи топката на добра позиция, но стреля много високо.

Осем минути преди края Рома върна един гол. Итурбе показа отличен контрол върху топката в наказателното поле и подаде към Дестро, който този път не сбърка - 2:3.

В оставащите минути Вълците натиснаха съперника в търсене на изравнителен гол. И това се случи в 86-ата минута. Отново точен бе Матия Дестро. Този път засече с глава центриране от корнер на Флоренци за 3:3.

Рома опита да спечели мача в края. Учан проби и центрира, но Флоренци стреля неточно.

СЪСТАВЪТ НА РОМА: Де Санктис (46 Скорупски), Торосидис (60 Флоренци), Астори, Кастан (10 Романьоли), Коул (67 Емануелсон), Де Роси (79 Паредес), Пянич (67 Учан), Кейта (60 Наинголан), Жервиньо (84 Санабрия    ), Тоти (67 Дестро), Ляич (60 Итурбе)