Рома остана в борбата за титлата в италианската Серия А, след като победи като гост Киево с 5:3 в зрелищен първи мач от 37-ия кръг. Така столичани събраха 84 точки и имат с една по-малко от лидера Ювентус, който играе утре.

Лукас Кастро откри резултата за "летящите магаренца" четвърт час след началния съдийски сигнал, но Стефан Ел Шаарауи изравни преди изтичането на половин час игра. Тимът от Верона отново поведе чрез Роберто Инглезе, но "вълците" изравниха за втори път малко преди почивката, когато Мохамед Салах порази целта.

През второто полувреме Рома наложи волята си и сътвори пълен обрат. Ел Шаарауи вкара втория си гол в срещата преди да изтече час игра, а в 77-ата минута Салах донесе спокойствие на своите. Един Джеко вкара пети гол за гостите в 83-ата минута, а малко по-късно Инглезе стана третият футболист в мача, който вкарва два гола.

Мечтите на Рома за титлата обаче могат да се изпарят още утре, когато хегемонът Ювентус приема борещия се за спасение Кротоне.