Славия направи впечатляващ обрат срещу Локомотив Пловдив и спечели с 5:2 в мач от 6-ия кръг на Първа лига.

"Белите" губеха с 0:2 на почивката, но през втората част обърна до 5:2 благодарение най-вече на резервата Ивайло Димитров, който вкара ключовите трети и четвърти гол за своя отбор.

Началото с нищо не предвещаваше емоционалните минути, които предстояха за малцината зрители на Националния стадион Васил Левски.

Пловдивчани поведоха с гол на Дани Кики в 21-а минута, а ветеранът Мартин Камбуров от дузпа в 34-а минута удвои преднината на гостите.

След почивката реферът Ивайло Димитров отсъди дузпа за Славия за фаул на Димитър Везалов, но дебютиралият за Славия в този мач Валери Домовчийски пропусна от бялата точка в 61-а минута.

Това не свали гарда на "белите" и две минути по-късно 17-годишният Петко Христов вкара с глава и даде начало на обрата.

В 75-а минута Сердер Сердеров изравни с удар от движение след прострелно центриране на Георги Пашов.

Три минути по-късно влезлият преди малко Ивайло Димитров реализира втора отсъдена за Славия дузпа и направи пълен обрат - 3:2.

В 82-а минута Димитров отново се озова на стрелкова позиция и направи 4:2, което окончателно сложи край на интригата.

В добавеното време друга резерва за Славия - Георги Йомов, получи дълъг пас и с удар в близкия ъгъл вкара за крайното 5:2.

С победата Славия се изравни по точки с Локомотив Пловдив. Двата отбора имат по 6 точки и делят 9-10-о място.

Славия - Локомотив (Пловдив) - 5:2 (0:2)

0:1 Дани Кики 21, 0:2 Мартин Камбуров 34-дузпа, 1:2 Петко Христов 63, 2:2 Сердер Сердеров 75, 3:2 Ивайло Димитров 78-дузпа, 4:2

Славия: Maрио Кирев, Абуд Омар, Георги Пашов, Стефан Велков, Петко Христов, Емил Мартинов, Божидар Васев, Иван Минчев (65-Евгений Тюкалов), Сердер Сердеров, Борислав Балджийски (46-Георги Йомов), Валери Домовчийски (73-Ивайло Димитров)

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Иван Горанов, Кирил Котев (46-Ясин Амрауи), Димитър Везалов, Георги Вълчев, Ванчо Траянов (74-Осама Рашид), Мартин Райнов, Димо Бакалов, Симеон Райков (70--Веселин Марчев, Дани Кики, Мартин Камбуров

Стадион: "Васил Левски"
Съдия: Ивайло Стоянов
Жълти картони: Марио Кирев (Славия); Мартин Камбуров, Димитър Везалов, Георги Вълчев, Димо Бакалов (Локомотив)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=665a83c821" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>