Септември победи с 2:0 Верея на Националния стадион "Васил Левски" в първа среща от 26-ия кръг на Първа лига. Така домакините завършват редовния сезон с актив от 31 точки и в момента заемат седмо място във временното класиране. Верея остава на шеста позиция с 35 пункта.

Първата добра възможност в срещата се откри в 13-ата минута пред Асен Чандъров. Халфът на домакините бе изведен от Борис Галчев, но бе затворен от Илия Мунин и Даниел Наумов.

В 19-ата минута Денислав Станчев можеше да изведе Верея напред в резултата след пас на Венцислав Христов. Младият футболист бе изпреварен в решителния момент от Елтон. Седем минути преди края на полувремето Христов стреля слабо в ръцете на Валентин Галев.

След подновяването на играта Септември взе инициативата и още в 47-ата минута излезе напред в резултата. Иван Тилев центрира към Будинов в наказателното поле и той с глава прати топката в мрежата на Наумов.

Последваха пропуски на Тилев, Галчев и Фабиано Алвеш. Така се стигна до 71-ата минута, когато резервата Мартин Тошев удвои преднината на Септември. Нападателят се възползва от неразбирателство в защитата на Верея.

До края на срещата Борис Галчев бе близо до нов гол, но ударът му от пряк свободен удар бе отразен от Даниел Наумов.

Септември - Верея (Стара Загора) - 2:0

1:0 Мирослав Будинов - 47
2:0 Мартин Тошев - 71

Септември: Валентин Галев, Богомил Дяков, Борис Галчев (83-Станислав Маламов), Васил Добрев, Елтон, Иван Тилев, Иван Стоянов, Крис Гади, Мирослав Будинов (68-Мартин Тошев), Фабиано Алвеш (73-Антони Иванов), Асен Чандъров

Верея: Даниел Наумов, Здравко Илиев, Илия Мунин (52-Стилиян Тенев), Пламен Тенев, Веселин Минев, Денислав Станчев (85-Михаил Димитров), Юлис Обаме-Ндонг, Симеон Мечев, Милен Танев, Савио Нсереко (84-Атанас Панов), Венцислав Христов