Берое (Стара Загора) победи с 3:2 Ботев (Пловдив) и поведе с четири точки на Левски в генералното класиране на Първа лига. Старозагорците са с 54 точки и заемат третото място в класирането, докато пловдивчани са с 45 на петата позиция.

Пловдивчаните създадоха най-доброто положение в първото полувреме в 37-та минута, когато Лъчезар Балтанов изведе Жоао Паоло сам срещу Душан Перниш, но Матеус Леони се върна бързо и изби топката в ъглов удар. Берое пък отговори с гол шест минути по-късно, когато Педро Еуженио стреля към вратата, а Димитър Пиргов си вкара автогол.

Стивън Пектов се появи в игра на почивката и в 52-та минута изравни за 1:1, след като засече с глава центриране на Жоао Паоло. Осем минути по-късно Мартин Камбуров даде отново аванс на Берое след гол от дузпа, но гостите изравниха в 65-та минута. Жоао Паоло проби по дясното крило и центрира към Дуде Ндонгала, а Иван Бандаловски се хвърли на пътя на топката и я отби, но във вратата на старозагорците.

Педро Еуженио пропусна голова възможност, стреляйки над вратата на Ботев в 81-та минута, но желаното от Берое попадение падна минута преди края на редовното време. Борислав Цонев засече с глава центриране на Рубен Бригидо и оформи крайното 3:2.

Берое (Стара Загора) - Ботев (Пловдив) 3:2

1:0 Димитър Пиргов 43-автогол
1:1 Стивън Петков 52
2:1 Мартин Камбуров 60-дузпа
2:2 Иван Бандаловски 65-автогол
3:2 Борислав Цонев 89

Берое: Душан Перниш, Иван Иванов, Мартин Райнов (66-Карлос Охене), Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Марко Адамович (79-Серджиу Негрут), Матеус Леони, Камен Хаджиев, Педро Еуженио и Милен Желев (66-Рубен Бригидо)

Ботев: Иван Чворович, Йордан Минев, Димитър Пиргов, Пламен Димов, Лазар Марин (83-Филип Филипов), Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала, Тодор Неделев, Диого Гомес (46-Стивън Петков) и Жоао Паоло (75-Фелипе Бризола)