Дунав загуби с 0:2 от Септември на Градския стадион в Русе в мач от група "Б" на втората осмица на Първа лига. Така в седми пореден мач русенци не успяха да запишат победа.

С победата пък столичани си гарантираха едно от първите две места в група "Б", а с това и оставане в елита и през следващия сезон, както и надежди за класиране в Лига Европа. Преди началото на срещата с минута мълчание бе почетена паметта на жертвите от тежката катастрофа на магистрала "Тракия".

Двубоят започна оспорвано. В осмата минута Исмаил Иса падна в наказателното поле след сблъсък с Георги Стоичков, но съдията Георги Кабаков отсъди корнер. В 12-ата минута Михаил Милчев засече с глава центриране на Васил Шопов от ъглов удар, но топката мина встрани от вратата.

В 15-ата минута Септември поведе в резултата при първата по-опасна атака. Борис Галчев изведе Крис Гади сам срещу вратаря на Дунав, който шутира и вкара. Седем минути по-късно Септември водеше вече с 2:0. След груба грешка в защитата на домакините Мирослав Будинов отне топката от Петър Патев, отправи удар, като след рикошет от крака на Милчев коженото кълбо влезе във вратата на Мартин Луков.

В 29-ата минута домакините бяха близо до гола. Васил Шопов отправи силен удар от воле, но вратарят на Септември спаси. В 37-ата минута Иса също пропусна чудесна възможност да отбележи след центриране на Божидар Васев. В 41-ата минута Нассим Зитуни, който в средата на полувремето влезе като резерва на мястото на получилия контузия Диан Димов, стреля силно извън наказателното поле, вратарят Янко Георгиев закачи топката с пръсти, тя се удари в напречната греда и излезе в корнер.

През второто полувреме Дунав заигра по-добре, създаваше повече опасни положения, но до гол така и не успя да стигне. В 63-ата минута след добра атака на русенци Бирсент Карагарен отправи силен удар към вратата на Септември, но топката излезе в аут. В 71-ата минута Шопов стреля силно, но топката бе избита от вратаря на Септември в корнер. В 87-ата минута Иса отправи удар от трудна позиция, но Янко Георгиев спаси.

В последните минути от срещата привърженици на Дунав, недоволни от представянето на отбора, скандираха "Оставка".

Дунав - Септември 0:2

Голмайстори: 0:1 Крис Гади (15), 0:2 Михаил Милчев (22- автогол)

Дунав: Мартин Луков, Божидар Васев (68-Бранимир Костадинов), Михаил Милчев, Петър Патев, Христо Попадийн (54-Юлиан Ненов), Диян Димов (23-Нассим Зитуни), Красимир Станоев, Бирсент Карагарен, Васил Шопов, Мустафа Ндиайе, Исмаил Иса

Септември: Янко Георгиев, Борис Галчев, Асен Чандъров (74-Димитър Костадинов), Васил Добрев, Георги Стоичков, Елтон Дос Рейш, Иван Тилев (78-Ишмаел Байду), Иван Стоянов, Крис Гади, Мирослав Будинов (61-Мартин Тошев), Фабиано Алвеш

Стадион: Градски стадион
Съдия: Георги Кабаков
Жълти картони: Мирослав Будинов, Фабиано Алвеш (Септември)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=517a8d72fe" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>