Дунав (Русе) победи Ботев (Враца) с 3:1 в среща от втория кръг на Първа професионална лига.

Домакините получиха възможност още в 4-ата минута, когато Ахмед Ахмедов стреля с глава, но Николай Кръстев спаси. Нападателят откри резултата в 27-ата минута, след като се възползва от груба грешка на вратаря на Ботев.

Три минути по-късно Даниел Гаджев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Станислав Тодоров даде дузпа. Божидар Васев бе категоричен и направи преднината на Дунав-2:0.

След подновяването на играта гостите от Враца погледнаха по-смело към вратата на противника. В 56-ата минута Петър Атанасов намали резултата след удар с глава.

В 63-ата минута Борислав Балджийски вкара за 371 след хубав пробив и нова колеблива намеса на Кръстев. Малко преди края резервата Иван Колев пропиля отлична възможност да намали пасива на Ботев Враца.

Дунав (Русе) - Ботев Враца 3:1

1:0 Ахмед Ахмедов 27
2:0 Божидар Васев 31-дузпа
2:1 Петър Атанасов 56
3:1 Борислав Балджийски 63

Дунав Русе: Станислав Антонов, Божидар Васев, Мартин Ковачев, Георги Динков, Христо Лемперов, Петър Патев, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов, Светослав Ковачев (58-Иван Коконов), Мухамаду Ндиайе (84-Глаусио Силва), Ахмед Ахмедов (77-Нассим Зитоуни)

Ботев Враца: Николай Кръстев, Андреас Васев, Венцислав Керчев, Михаил Милчев, Даниел Гаджев (73-Георги Вълчев), Емил Стоев (35-Иван Колев), Йордан Апостолов, Мариян Иванов, Петър Атанасов, Юлиан Ненов (69-Спас Георгиев), Валери Домовчийски