В експериментален състав Славия постигна лесна победа с 4:2 като гост срещу Локомотив в Пловдив в среща от втория кръг от Първа професионална лига.

Още в петата минута Димитър Велковски подаде отляво към Цветелин Чунчуков. Той центрира по земя надясно почти успоредно на голлинията, като Джалилов не се намеси решително и не можа да изчисти. Топката попадна в Георги Йомов, който лесно я прати в мрежата зад Мартин Луков.

След точно четвърт час игра при центриране от фаул отляво на Симеон Райков, топката се отби във Владислав Узунов, а след това срещна левия страничен стълб и Антонис Стериакис улови кълбото.

В 22-ата минута носителите на купата на България проведоха бърза контраатака, топката попадна отляво в Галин Иванов. Атакуващият халф комбинира с Георги Йомов, който с удар в долния ляв ъгъл на Луков удвои аванса за Славия.

Само четири минути по-късно Емил Мартинов закачи Филип Михалевич в наказателното поле и главният съдия Валентин Железов отсъди дузпа, която беше реализирана от Симеон Райков.

През втората част столичани достигнаха до нови два гола. В 64-ата минута след сгрешено подаване в отбора на домакините в средата на терена, Галин Иванов открадна топката и комбинира с Александър Александров. Двамата играчи на "белите" направиха двойно подаване, като Иванов с прецизен удар направи резултата 3:1.

Само четири минути след това Славчо Шоколаров отне топката, като си поведе бързо и с удар от границата на пеналта увеличи аванса за Славия на три попадения.

В 88-ата минута удар на Умарбаев от фаул срещна напречната греда на вратата на гостите.

В добавеното време Парвиз Умарбаев центрира отляво, Бирсент Карагарен стреля с глава, но Стериакис отби удара му, а Димитър Илиев с добавка оформи крайното 2:4.

След този успех Славия има актив от 4 точки след два кръга, докато Локомотив все още няма спечелена точка.

Локомотив Пловдив - Славия 2:4

0:1 Георги Йомов 5
0:2 Георги Йомов 22
1:2 Симеон Райков 27-дузпа
1:3 Галин Иванов 64
1:4 Славчо Шоколаров 68
2:4 Димитър Илиев 90+2

Локомотив: Мартин Луков, Димитър Везалов, Милош Петрович, Искандар Джалилов (46-Янко Ангелов), Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Игор Банович (53-Димитър Илиев), Симеон Райков, Елитон, Филип Михалевич (73-Велим Посинкович)

Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Александър Станисавлевич, Неманя Иванов, Димитър Велковски, Владислав Узунов, Емил Мартинов (85-Филип Кръстев), Георги Йомов (88-Кристиян Пешов), Галин Иванов (78-Момчил Цветанов), Славчо Шоколаров, Цветелин Чунчуков