Етър победи с 2:0 Септември в София в среща от седмия кръг в Първа лига.

В 25-ата минута Велко Батрович подаде към Димо Атанасов, който центрира за Румен Руменов и той с глава реализира във вратата на домакините.

Само три минути след това Батрович навлезе в наказателното поле на Септември, след което се опита да подаде към Флорент Боджадж, но Васил Добрев успя да изчисти топката.

В 37-ата минутаГеорги Сърмов подаде за Велко Батрович, който излезе сам срещу Валентин Галев, но вратарят на домакините успя да спаси. При последвалото центриране стражът на столичани отново се намеси решително след акробатичен удар на Желко Батрович.

След почивката по-добрата игра на отбора от Велико Търново продължи. В 63-ата минута Румен Руменов центрира в наказателното поле на Септември и Боджадж свали към Даниел Младенов, който с глава отблизо не пропусна да вкара в празната врата.

Шест минути след второто попадение удар на Велко Батрович беше спасен с крак от Валентин Галев. След този успех Етър има седем точки на десето място, докато Септември е само с четири точки на 13-та позиция в класирането след четири поредни загуби.

Септември - Етър 0:2

Голмайстори: 0:1 Румен Руменов 25, 0:2 Даниел Младенов 63

Септември: Валентин Галев, Александър Георгиев, Васил Добрев, Фабиано Алвеш, Матеу Диаби, Борис Галчев, Иван Тилев (75-Владимир Николов), Александру Бенга, Ишмаел Байду (67-Георги Русев), Асен Чандъров (46-Здравко Димитров), Мирослав Будинов

Етър: Христо Иванов, Артьом Артюнин, Венцислав Василев, Иван Скерлев, Румен Руменов, Никола Колев, Георги Сърмов, Димо Атанасов, Велко Батрович, Даниел Младенов (66-Ерик Почански), Флорент Боджадж (74-Иван Петков)

Стадион "Васил Левски", София
Съдия: Радослав Гидженов
Жълти картони: Асен Чандъров (Септември), Флорент Боджадж, Румен Руменов, Иван Скерлев, Никола Колев (Етър)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=59d4ff24a7" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>