Витоша победи с 2:1 Септември в първи мач от 10-ия кръг на Първа лига.

Срещата беше много интересна и освен с трите гола, ще се запомни още с червен картон и пропусната дузпа. Гостите пък записаха 7-ма поредна загуба във всички турнири и кризата в редиците им се задълбочава.

Началото не предвестяваше подобен развой, след като в 13-ата минута Борис Галчев вкара красиво попадение от границата на наказателното поле, рикоширало и в напречната греда.

В самия край на полувремето обаче дойде преломният момент. Матиеу Диаби си изкара втори жълт картон за игра с ръка в наказателното поле на своя тим и Витоша спечели дузпа. Зад топката застана Григор Долапчиев, но шутът му бе слаб и по никакъв начин не затрудни Василев и той спаси.

След почивката домакините излязоха преобразени и стигнаха до пълен обрат в последния четвърт час. Първо Иван Вълчанов се разписа с глава след пас на резервата Четин Садула - 1:1. В самия край Ивайло Лазаров най-сетне се превърна в герой за "тигрите" след два пропуска.

Той се разписа с прекрасен удар от пряк свободен удар в горния ъгъл на Янко Георгиев за крайното 2:1.

Така Витоша събира 13 точки и заема 7-ото място в Първа лига, докато Септември е на 13-та позиция с едва 4 т.

Витоша - Септември 2:1

0:1 Борис Галчев (13)

1:1 Иван Вълчанов (75)

2:1Ивайло Лазаров (90)