Етър спечели лесно с 3:0 у дома срещу Славия в среща от 13-ия кръг от Първа лига.

В 12-ата минута Галин Иванов центрира от корнер, а ударът с глава на Славчо Шоколаров мина на сантираметри покрай гредата.

Девет минути след това центриране от фаул намери Георги Сърмов, той подаде към Даниел Младенов, но шутът му беше спасен от Антонис Стериакис, а Шоколаров си вкара автогол в опита си да изчисти кълбото.

В 32-ата минута Флорент Боджадж не успя да реализира с глава във вратата на "белите".

Седем минути след почивката Аласана Мане спечели няколко метра с добър дрибъл, след което стреля, но ударът му излезе в аут.

Три минути по-късно, при центриране от ъглов удар, топката достигна до Пламен Гълъбов, но той стреля неточно.

В 69-ата минута Славчо Шоколаров стреля опасно от дистанция, но вратарят Христо Иванов отби удара му в корнер.

В 77-ата минута домакините реализираха второ попадение. Топката достигна до Аласана Мане след разбъркване в наказателното поле и нападателят с красив параболичен удар не остави шансове за вратаря Стериакис, разписвайки се за 2:0.

В последната минута на редовното време влезлият като резерва Иван Петков със задна ножица оформи крайното 3:0.

Това беше най-убедителната победа за "виолетовите" през сезона до момента.

Етър - Славия 3:0

Голмайстори: 1:0 Славчо Шоколаров 21-автогол, 2:0 Аласана Мане 77, 3:0 Иван Петков 89

Етър: Христо Иванов, Иван Скерлев, Венцислав Василев, Пламен Гълъбов, Димо Атанасов, Никола Колев (71-Румен Руменов), Георги Сърмов, Велко Батрович, Даниел Младенов (78-Ерик Почански), Флорент Боджадж, Аласана Мане (86-Иван Петков)

Славия: Антонис Стергиакис, Тейнур Марем, Андреа Христов, Милен Гамаков, Владислав Узунов, Георги Йомов (68-Цветелин Чунчуков), Галин Иванов, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Момчил Цветанов (84-Кристиян Пешов), Илиан Мицански (57-Милчо Ангелов)