Ботев (Пловдив) победи без проблеми с 4:0 Верея в мач от 23-ия кръг на Първа лига.  Преди двубоя феновете на "канарчетата" се събраха пред недостроения клубен стадион "Христо Ботев"- Колежа в Пловдив и с автошествие се отправиха към спортния комплекс в Коматево. Така те демонстрираха за пореден път желанията си най-после стадионът да бъде изграден, за да могат да се играят мачове на него.

Домакините започнаха по-активно и притиснаха съперника. В 9-ата минута Васил Шопов получи топката в наказателното поле на гостите, но стреля неточно. Десет минути по-късно Тодор Неделев намери отлично през отбраната на Верея Васил Шопов, който навлезе в наказателното поле на гостите, отправи удар, но вратарят Генадий Ганев хвана топката.

"Канарчетата" поведоха в резултата в 21-ата минута. Еберт Кардосо получи вляво топката и достави фамозно центриране към Феребори Доре, който с глава вкара гол за 1:0. Три минути по-късно Лъчезар Балтанов подаде на Антон Карачанаков, който пусна успореден на гол линията пас към Васил Шопов, но изстреляната от него топка излезе в аут.

В 35-ата минута лидерът на "жълто-черните" Тодор Неделев навърза няколко защитници и стреля от около 20 метра, но коженото кълбо мина покрай вратата на Генадий Ганев. В 41-ата минута Васил Шопов се възползва от груба грешка на Тимоте Рубен и отклони топката с шпагат към Тодор Неделев. Звездата на пловдивчани покачи на 2:0 с техничен удар.  През цялото първо полувреме гостите, пристигнали с група от 15 футболисти, играха много слабо и не застрашиха нито веднъж вратата на съперника.

"Жълто-черните" продължиха да диктуват събитията на терена и след почивката. В 55-ата минута Лъчезар Балтанов стреля неточно от удобна позиция. Две минути по-късно Тодор Неделев отправи удар, на Генадий Ганев хвана коженото кълбо. В 59-ата минута Тодор Неделев пусна пас към Атанас Зехиров, който сам срещу вратаря не успя да го преодолее.

Гостите се приближа към вратата на Ботев в 73-ата минута когато Бедри Рюстемов центрира, но вратарят Даниел Кайзер хвана топката. Три минути по-късно Кристиян Добрев развинти защитата на гостите и пусна страхотен пас към Лъчезар Балтанов който стреля опасно, но на сантиметри над вратата на старозагорци.

В 80-ата минута Васил Шопов успя да реализира третото попадение в мрежата на Верея. Той се възползва от пас в наказателното поле, изпревари стража на Верея и я отклони в мрежата на гостите за 3:0.

В 85-ата минута Тодор Неделев насочи с глава топката към 18-годишния Кристиан Добрев, който пробяга през целия терен и стреля диагонално по земя за крайното 4:0.

Ботев Пловдив - Верея 4:0

1:0 Ферибори Доре (21)
2:0 Тодор Неделев (41)
3:0 Васил Шопов (80)
4:0 Кристиан Добрев (85)

Ботев (Пловдив): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Костадин Ничев, Атанас Зехиров (63- Кристиан Добрев), Васил Шопов, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов (84- Радослав Апостолов), Ферибори Доре (78- Иван Василев), Антон Карачанаков.

Верея (Стара Загора): Генадий Ганев, Иво Иванов, Андреас Ковалов, Хрвое Ризванович (46-Денислав Станчев), Шота Гвазава, Жосуе Нтойва, Женя Доброволски, Дмитрий Иванов, Годердзи Мачадзе, Бедри Рюстемов (78- Божидар Христов).