Ботев Враца победи с класическото 3:0 Верея в двубой от 25-ия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Домакините контролираха случващото се на терена през по-голяма част от двубоя и стигнаха до триумфа, вкаравайки три безответни гола. Мартин Кавдански откри през първата част, а Даниел Генов и Петър Атанасов добавиха по едно попадение малко след почивката.

Така Ботев сложи край на негативната си серия от три поредни загуби. С успеха си днес врачани събраха 30 точки и се изравниха с осмия Славия, който утре гостува на Септември София. Верея пък копае дъното с 6 пункта.

Домакините заслужено поведоха в резултата още в 18-ата минута. Отбраната на Верея бе трагична при изпълнение на корнер, като позволи на Илия Миланов и Мартин Кавдански последователно да играят с глава. Докосването на втория вече беше фатално за старозагорци, тъй като топката се озова в мрежата на безпомощния им вратар.

Надеждите на Верея за нещо повече в мача се изпариха в 54-ата минута, когато врачани удвоиха своя аванс. Андреас Васев се справи със съперник по фланга, след което центрира за намиращия се пред вратарското поле Дани Генов. Футболистът с №9 пое с гръб към мрежата, а след елегантно завъртане я заби в незащитения от стража на старозагорци ъгъл.

Секунди, след като отбеляза попадение, Генов влезе в ролята и на асистент. Крилото на Ботев навърза трима играчи на заралии, след което центрира за непокрития на далечната греда Петър Атанасов. Той имаше всичкото време на света, за да си спре топката, а след това и да сложи край на гонещата го от доста време голова суша.

Голмайстори: Кавдански (19'), Генов (53'), Атанасов (57')

Ботев Враца: Костов, Васев, Кавдански, Миланов, Керчев, Вълчев (Михайлов 82'), Апостолов, Мечев, Атанасов (Будинов 86'), Генов (Вушурович 74'), Домовчийски
Треньор: Сашо Ангелов

Верея Стара Загора: Ганев, Мачадзе (к), Гвазава, Иванов, Тимоте (Коуроупис 69'), Нтойа, Доброволски, Станчев, Ковальов, Ризванович (Христов 76’), Аурелиен (Рюстемов 63')
Треньор: Олександър Севидов