Ботев Пловдив записа трета победа от началото на сезона в българската футболна efbet Лига, след като надви с 2:1 Дунав като гост.

В началото мачът бе оспорван, като и двата отбора създадоха положения, но така и не се стигна до гол в една от двете врати. В 13-ата минута гостите от Пловдив откриха резултата. Александър Тонев центрира отляво, топката попадна във Фернандо Виана и той отбеляза.

В 17-ата минута Щерев стреля към вратата на гостите, но Янко Георгиев парира удара му.

До края на първата част Дунав се опита да изравни резултата, като създаде няколко положения, но без успех.

Вторият гол за Ботев падна четири минути след почивката. В 49-ата минута Александър Тонев проби отдясно, подаде топката по земя към точката за дузпата и Виана я изпрати от движение в левия горен ъгъл на вратата на Макенджиев.

След второто попадение Дунав наложи натиск и атакуваше често. В 82-ата минута домакините създадоха най-чистото си положение от началото на мача - Щерев отправи силен удар от десетина метра към вратата на Ботев, но топката срещна напречната греда.

Три минути по-късно съдията посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на Джонатан Перейра срещу Кавалканте, за което футболистът на Ботев получи и червен картон. Ахмед Ахмедов от Дунав бе точен и намали разликата в резултата.

До края на мача домакините не успяха да изравнят резултата.

Дунав - Ботев (Пд) 1:2

Голмайстори: 0:1 Фернандо Виана 13, 0:2 Фернандо Виана 49, 1:2 Ахмед Ахмедов 87-дузпа

Дунав: Благой Макенджиев, Александър Исаевски, Михаил Милчев, Мартин Ковачев, Любен Николов (55-Фернандо Кавалканте), Мaртин Костадинов, Ивайло Лазаров, Диян Димов, Свилен Щерев, Ахмед Ахмедов, Стефан Христов (54-Иван Селеменев)

Ботев: Янко Георгиев, Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Джонатан Перейра, Радослав Терзиев, Александър Тонев, Станислав Шопов (57-Антонио Вутов), Тодор Неделев (87-Костадин Ничев), Фернандо Виана (78-Марко Перван)