Игралият цяло второ полувреме в намален състав отбор на Славия победи с 2:0 като гост Ботев Враца в двубоя от 19-ия кръг в шампионата.

В първата минута вратарят Красимир Костов за малко не си вкара нелеп автогол.

Гостите започнаха много силно двубоя и до деветата минута Калоян Кръстев на два пъти пропусна да се разпише във вратата, пазена от Костов.

В 16-ата минута Янис Карабельов се възползва от разбъркване в наказателното поле на домакините и даде аванс в полза на столичани.

Галин Иванов центрира от фаул, Кръстев би в гредата, след това шут на Емил Виячки беше блокиран и Карабельов при добавката откри резултата.

До края на първата част Георги Йомов и Галин Иванов също пропуснаха да се разпишат във вратата на врачани.

Второто полувреме започна лошо за гостите от София. В 47-ата минута Христо Попадийн беше изгонен от главния съдия Георги Димитров, след като получи втори жълт и съответно червен картон. В 52-ата минута Георги Вълчев стреля опасно, но стражът Георгиев се справи със ситуацията.

Последва безплоден натиск на домакините и в 84-ата минута защитата на гостите са намеси решително след шут на Венцислав Керчев.

Две минути преди края на редовното време гол на Валери Домовчийски беше отменен заради засада. Старши треньорът на домакините Антони Здравков получи жълт картон заради бурни протести при тази ситуация в наказателното поле на Георги Георгиев.

В добавеното време при бърза контра влезлият като резерва Емил Стоев се откъсна и реализира втория гол във вратата на Ботев.

Врачани остават на 13-та позиция в класирането, докато "белите" са на пето място след успеха си на стадион "Христо Ботев".

Ботев Враца - Славия 0:2

Голмайстори: 0:1 Янис Карабельов 16, 0:2 Емил Стоев 90+2

Ботев: Красимир Костов, Ангел Лясков, Илия Миланов, Венцислав Керчев, Андреас Васев, Георги Вълчев, Доминик Янков (46-Даниел Генов), Христо Златински (46-Даниел Гаджев, 56-Симеон Мечев), Петър Атанасов, Валери Домовчийски, Валери Божинов

Славия: Георги Георгиев, Христо Попадийн, Андреа Христов, Емил Виячки, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Венцислав Бенгюзов (84-Владислав Узунов), Галин Иванов, Георги Йомов, Дарко Тасевски (56-Милен Гамаков), Калоян Кръстев (67-Емил Стоев)