Мениджърът на английския шампион Челси Карло Анчелоти остана възхитен от характера, който показаха футболистите му във вчерашния двубой срещу Манчестър Сити.

"Сините" от Лондон изиграха много силен мач на своя "Стамфорд Бридж" и постигнаха трудна и ценна победа с 2:0.

Успехът дойде с попадения на Давид Луис и Рамиреш, които паднаха в 79-ата и 90-ата минути на срещата.

Благодарение на спечелените три точки, лондончани запазиха шансовете си за титлата все още живи, докато Сити вече може да забрави за трофея във Висшата лига.

В същото време италианският специалист сподели, че състоянието на Джон Тери, който получи лека травма в мача срещу "Гражданите", не е сериозно и той ще бъде на линия за мачовете на националния отбор на Англия.

"Тери няма проблем и ще бъде на линия за мачовете на Англия", заяви Карлето.

Той коментира и страхотната победа над Манчестър Сити, която позволи на неговия отбор да измести тима на Роберто Манчини от третото място в класирането.

"Това беше един наистина много труден мач. Ние обаче се представихме добре и демонстрирахме добър дух и характер. Борихме се до самия край и ето, че постигнахме целта си", сподели той.

"Работихме здраво на терена през всичките 90 минути и смятам, че напълно заслужено спечелихме тази среща", каза още специалистът.

"В дефанзивен план ми хареса много как стояхме. През първото полувреме може би трябваше да бъдем по-концентрирани пред вратата на противника. Като цяло смятам, че бяхме фантастични и се радвам, че успяхме да постигнем този ценен успех", каза още той.