Предстоящото домакинство с Пирин (Благоевград) ще бъде от съдбоносно значение за старши треньора на Локомотив София Диян Петков. Срещата е днес от 21.00 ч.
Наставникът на столичните железничари вече е поставен на дузпата от Николай Гигов. Това означава, че днес, при трета поредна загуба, той почти сигурно ще бъде уволнен.
Пролетта не започна никак добре за червено-черните – 3 поражение и едва 2 победи. Най-лошото в случая е, че отборът играе трагично и доказателство за това са последните две поражение – от Берое в Стара Загора и от Миньор Перник на националния стадион.
В момента тимът е все още в борбата за Лига Европа най-вече заради издънките и на останалите конкуренти.
Поражение от Пирин обаче напрактика ще означава сбогуване за трета поредна година с амбициите за участие в евротурнирите.
В зависимост от развия на мачовете днес и снощи Локо Сф може да се свлече до 7-та позиция в класирането.
Фактът, че Гигов не направи нужната селекция през зимата пък навежда на мисълта, че железничарите наистина нямат особено голямо желание да гонят Европа.
Напиши коментар
fallback
Гигов уволнява Диян Петков при издънка срещу Пирин
Срещата е днес от 21.00 ч. на Националния стадион "Васил Левски"
11:47 | 11 апр 2011 г.fallback
fallback