Босът на Левски Тодор Батков даде интервю за "Гонг", в което коментира вчерашната среща с премиера на България Бойко Борисов.

Мустакатият собственик на "сините" бе заедно с президентите на ЦСКА, Славия и Локомотив София.

Шефовете обсъдиха трудностите с базата на софийските тимове. На срещата са присъствали още финансовият министър Симеон Дянков и председателят на Народното събрание Цецка Цачева.

"Срещата беше работна. Освен Бойко Борисов и Симеон Дянков присъства и г-жа Цецка Цачева. Откровено споделихме проблемите, които срещат софийските клубове с базата и стадионите", каза Батков.

"Поискахме помощ от публичните власти стадионите да бъдат приведени в съответствие с изискванията на УЕФА. Детайли не мога да кажа. Предстои официална среща след Великден. На нея ще бъде предложен механизъм как може да бъде решен този проблем", допълни босът.

"Искам да уточня, че бяхме оторизирани и от президента на Академик, който е петият софийски отбор. Диалогът беше много откровен, право в очите. Стигнахме до разбиране."

"Вече колко години съм във футбола, за първи път премиер на България сяда срещу нас. Идеята е стадионите да станат по-хубави и по-привлекателно място. Да отговорим на изискванията и да участваме в турнири", добави адвокатът.

"При всички положения на стадион "Раковски" е съсредоточена нашата школа. Повече юноши тренират там, отколкото на Герена. Това са проблеми, които касаят всички отбори в София. Става дума за доброто на българския футбол. Става дума за подобряване на лицето на България", завърши Батков.