Рефер от Германия ще се нагърби със съдийството на дербито от последния кръг на есенния дял на шампионата между Литекс и Левски, съобщиха от БФС.

Както е известно във вторник ръководствата на Левски и Литекс поискаха чужд съдия за мачовете между тях.

Името на главния рефер е Михаел Вайнер, а негови асистенти ще бъдат Бабак Рафати и Щефан Вебер.

Невероятен шум се вдигна преди време около Вайнер, когато той свири срещата за Купата на Германия между Щутгарт Кикерс и Херта.

Тогава той прекрати срещата в 86-ата минута при резултат 2:0 за берлинчани, след като един от асистентите бе повален с пластмасова халба, хвърлена от трибуните.

Цялото напрежение бе предизвикано от отсъдена в 74-ата минута дузпа, която накара публиката да атакува реферите с всевъзможни предмети.

Срещата между Литекс и Левски е в неделя от 15:00 часа в Ловеч.