Бившият вратар на Реал Мадрид Сантяго Канисарес, който блестеше и на вратата на испанския национален отбор по футбол, заяви, че деветкратният европейски клубен шампион трябва да привлече в състава си нападателя на Атлетико Мадрид Серхио Агуеро.

Канисарес е на мнение, че аржентинецът е по-добрата опция пред "кралете", в сравнение със суперзвездата на бразилския колос Сантос Неймар, който е свързван с трансфер както в Реал Мадрид, така и в английския Челси.

От десетте сезона, в които бе собственост на Реал, Канисарес изигра 6 кампания при столичани, като през 1998 година той премина във Валенсия, където участваше в над 300 шампионатни мача за "прилепите" по време на своя 10-годишен престой на стадион "Местая".

"Точно в този момент Кун е по-добър от Неймар", заяви Канисарес без никакви притеснения по време на презентация на стадион "Висенте Калдерон".

"Агуеро би бил един чудесен играч за Реал Мадрид, както и за всеки един друг клуб в света", продължи бившият испански страж.

"Но поне засега Кун принадлежи на Атлетико Мадрид, този отбор решава бъдещето на играча и ние не трябва да забравяме това", завърши Канисарес.