Манчестър Сити вече има резервен вариант за заместник на своя нападател Карлос Тевес, който иска да си тръгне от клуба.

Според английското издание "Таймс" Роберто Манчини се е спрял на сънародника на Тевес Серхио Агуеро, който от своя страна почти сигурно си тръгва от испанския  Атлетико Мадрид.

По този начин Сити ще се надцаква с двукратния европейски шампион Ювентус за аржентинския нападател, като Юве дава 40 милиона евро за Кун, докато за "гражданите" не е проблем да извадят исканите от "дюшекчиите" 45 милиона евро.

До момента Серхио Агуеро има цели 104 гола в 234 мача за Атлетико Мадрид, като във визитката си стрелецът може да се похвали с 11 гола в 27 мача за националния отбор на Аржентина.

Интерес към Тевес имаше от италианския Интер, но до преговори не се стигна. Сега всеки клуб, който иска Тевес, ще трябва да плати между 45 и 55 милиона евро.

Агуеро започна чудесно участието си на турнира Копа Америка, като той вкара единствения гол за своите срещу Боливия на старта на надпреварата, оставяйки тима си в борбата за трофея.