Играчът на ЦСКА Теодор Тодоров изненадващо няма да играе в европейския клубен шампион Тренто, воден от националния селекционер Радостин Стойчев.

Преди десетина дни трансферът на националния ни състезател в италианския тим изглеждаше почти сигурен.

Причина за проваления трансфер е цената на центъра, както и интерес от други клубове към талантливият волейболист.

Тренто вече привлече на позицията на Тодоров 30-годишния Матео Бургщалер, а освен това италианският гигант взе и Митар Джурич от Олимпиакос.

Тодоров, който е блокировач №1 в предварителните групи на Световната лига, най-вероятно ще подпише с руския тим Газпром Сургут, където ще бъде преотстъпен за една година.

Българинът вече подписа личния си договор с богаташите от Русия, които са водени от друг български треньор - бившият капитан на националния ни тим Пламен Константинов.

"До ден два ще имаме яснота дали ще привлечем Теодор Тодоров от ЦСКА в Газпром. Не искам да коментирам подробности по сделката", заяви Гибона пред "7 дни спорт".

"Предложихме на ЦСКА да вземем Теодор под наем за един сезон. Съвсем скоро финализирахме сделката по привличането на кубинеца Райдел Поей. Търсим още един руски волейболист, който трябва да е посрещач", допълни Константинов.