Стражът на английския вицешампион Челси Петер Чех ще бъде готов за важния суперсблъсък на неговия тим срещу европейския клубен вицешампион и първенец на Острова Манчестър Юнайтед на 18-ти септември.

Вратарят на "сините" получи неприятна травма преди седмица и се очакваше, че ще бъде извън игра около месец, като никой не предполагаше, че той ще е готов за мача срещу Юнайтед заради загубата на тегло.

На 18-ти август Чех получи контузия в коляното по време на тренировка на отбора на лондончани, като дори се смяташе, че ситуацията с чешкия национален вратар е още по-лоша и че той ще отсъства поне до края на месец септември.

"Рехабилитацията върви съвсем според плана. Не искам да дърпам дявола за опашката, но изглежда, че ще бъда готов точно според прогнозата", заяви в своя сайт Петер Чех.

"Тренирам здраво, за да се поддържам във форма и използвам няколко начина за лечение. Редовно съм във фитнеса и правя упражнения с топка, въпреки че сега го правя само седнал. Правя го, защото не искам да губя ритъма си", завърши стражът на Челси.