Полузащитникът Уилсън Паласиос напусна Тотнъм и подписа 4-годишен договор със Стоук Сити, информира Скай спортс, като медията не назовава точната трансферна сума, която влиза в касата на "шпорите".

Предполагаше се, че Паласиос ще стане част от участника в Шампионската лига Наполи, но през последните дни "грънчарите" бяха най-настоятелни за подписа му и в крайна сметка успяха да вземат 27-годишния хондурасец в последния възможен момент.

Мениджърът на Стоук Тони Пулис остана много доволен от удара, който осъществи часове преди затварянето на пазара.

"Това е една фантастична сделка за нашия клуб, защото Уилсън вече се доказа като играч от най-висока класа", отсече треньорът на финалиста за ФА Къп от миналия сезон.

В същото време стана ясно, че Питър Крауч напуска Тотнъм, като той също преминава в Стоук сити, подобно на Паласиос. Според "Сън" преминаването на Крауч в Стоук Сити ще донесе 12 милиона паунда на лондончани.

В Тотнъм не успяха да вземат в редиците си Гари Кейхил, затова себастиян басонг не беше пуснат в КПР, призна мениджърът на "шпорите" Хари Реднап.