Централният защитник на Левски Ларс Фредрик Рисп няма да тренира пълноценно поне още седмица и така ще пропусне дербито с Литекс този уикенд.

Шведът продължава да изпитва болки в контузеното бедро и затова се готви на облекчен режим. На сутрешното занимание на "сините" Рисп завъртя няколко обиколки и се прибра във фитнеса.

Очаква се шведът да бъде възстановен за срещата с Лудогорец следващата седмица, но не е ясно обаче дали Георги Иванов ще рискува с неговото включване в игра.


Както е известно, Рисп се контузи по време на приятелския мач със Славия (2:1), който "сините" изиграха в паузата на първенството.


Отборът на Левски ще има по-дълъг лагер от обикновеното преди сблъсъка с Литекс. Днес вечерта момчетата на Георги Иванов ще се съберат в Банкя, където ще останат до двубоя с „оранжевите” в събота.

Подобна практика е в сила само, когато предстоящият мач на Левски се смята за много важен. От началото на сезона „сините” са имали двудневен лагер само преди срещата от Лига Европа със Спартак Търнава у дома.

Следобедното занимание на Левски е планирано за 19:00 часа, а веднага след него отборът отива в Банкя, където ще вечеря и почива.