Легендата на аржентинския футбол и треньор на тима от ОАЕ Ал Васал Диего Марадона категорично отрече спекулациите, които свързват нападателя на Челси Никола Анелка с трансфер в неговия клуб.

Французинът навлезе в последната година от договора си със "Сините" от английската столица и може съвсем скоро да се наложи да смени клубната си принадлежност.

Пред лятото той бе свързван с трансфер в американската Мейджър Сокър Лийг, но в последно време се появиха информации, че може да потегли и към арабския свят.

"Наистина съм изненадан, че чувам подобни неща. Истината е, че ние нямаме нищо общо с Анелка", коментира Марадона пред медиите в ОАЕ.

Преди седмица британският вестник "Дейли Експрес" "изпрати" Нико в ОАЕ, но очевидно няма нищо вярно в тези информации, ако трябва да се вярва на дон Диего.

"Разбира се, на мен ми се иска той да дойде при нас и да играе за отбора ми, но няма как да му плащаме високата заплата, която взима в Челси", добави аржентинската легенда.

"Аз специално смятам, че той е един от лидерите на Челси и от клуба едва ли ще го пуснат толкова лесно да напусне", завърши Марадона.